Namangan shahrida yo'llar va kommunikatsiyalar yaxshilanadi
Namangan shahrining yo'l-transport va muhandislik-kommunikatsiya infratuzilmasi bo'lajak uch yil davomida yanada yaxshilanadi.
O'zbekiston Vazirlar Mahkamasining 13 dekabrdagi "2017-2019 yillar davrida Namangan shahrining yo'l-transport va muhandislik-kommunikatsiya infratuzilmasini yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to'g'risida"gi 404-sonli qarori bilan yanagi uch yil ichida Namanganning yo'l-transport va muhandislik-kommunikatsiya infratuzilmasini rivojlantirish bo'yicha chora-tadbirlar tasdiqlandi.
Qarorga ko'ra, mazkur davr mobaynida shaharning beshta, ya'ni "Uychi", "Hamroh", "G'alaba", "Marg'ilon" hamda "Qo'qon" ko'chalarining - umumiy uzunligi 18 kilometr bo'lgan uchastkalari kapital ta'mirlanadi. Loyiha qiymati 35,2 mlrd so'mni tashkil etib, u Moliya vazirligi huzuridagi Respublika yo'l jamg'armasi tomonidan moliyalashtiriladi.

В городе Намангане улучшат дороги и коммуникации
Дорожно-транспортная и инженерно-коммуникационная инфраструктура города Намангана будет улучшена в течение трех лет.
Кабинет Министров Узбекистана постановлением № 404 от 13 декабря 2016 г. утвердил меры по развитию дорожно-транспортной и инженерно-коммуникационной инфраструктуры города Намангана в 2017—2019 годах.
Согласно данного постановления, в этот период будут капитально отремонтированы участки пяти городских улиц, как - "Уйчинская", "Хамрох", "Галаба", "Маргиланская" и "Кокандская" - с общей протяженностью более 18 км. Расчетная стоимость проекта составляет 35,2 млрд сумов, выделяемых из средств Республиканского дорожного фонда при Министерство финансов Республики Узбекистан.