Navoiy viloyatidagi Xalqaro yo'lning 10 kilometri ta'mirlandi
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017-yil 14-fevraldagi "2017-2018 yillarda mintaqaviy avtomobil yo'llarini rivojlantirish dasturini amalga oshirish chora-tadbirlari to'g'risida"gi qarorida Respublikadagi mintaqaviy ichki yo'llar bilan bir qatorda umumiy foydalanuvdagi avtomobil yo'llarini qurish va rekonstruktsiya qilishning yangilangan dasturi ham tasdiqlangan edi.
Jumladan, mazkur qarorning 5-ilovasida 2017-2018-yillar mobaynida Respublikadagi umumiy foydalanuvda bo'lgan 540 km yo'llar qurilishi hamda rekonstruktsiya qilinishi ko'zda tutilgan bo'lib, ular orasida M-37 "Samarqand-Buxoro-Turkmanboshi" avtomobil yo'lining 30 kilometrdan iborat qismi ham bor.
Shu kunlarda mazkur magistral yo'lining 116-126-kilometrlari oralig'i to'liq rekonstruktsiya qilindi. Uzunligi 10 km dan iborat mazkur ob'ekt ta'miri to'liq ravishda O'zbekiston Respublikasi Avtomobil yo'llari Davlat qo'mitasi tarkibidagi korxona va tashkilotlar tomonidan bajarildi. Ya'ni, buyurtmachi - "Umumiy foydalanishdagi avtomobil yo'llarini qurish va rekonstruktsiya qilish direktsiyasi" DUK, bosh pudratchi tashkilot esa – Navoiy viloyat Karmana tuman yo'llardan foydalanish unitar korxonasi hisoblanadi.
Alohida qayd etish kerakki, 4 tasmadan iborat hamda eni 25,1 metrni tashkil etgan yo'l oralig'idagi 3 ta ko'prik ham qayta qurildi. Shuningdek, mazkur avtomobil yo'lidagi 14 dona avtobus bekatlari hamda 10 km uzunlikdagi elektr tarmoqlari ham yangilandi.
Mazkur ob'ektning foydalanishga topshirilishi – yo'lsozlarning mustaqilligimizning 26 yilligiga tayyorlagan o'ziga xos sovg'alaridan biri hisoblanadi.

В Навои реконструирована 10 километровая трасса
В постановление Президента Республики Узбекистан "О мерах по реализации Программы развития региональных автомобильных дорог на 2017- 2018 годы" помимо региональных внутренних автодорог, была утверждена обновленная программа строительства и реконструкции автомобильных дорог общего пользования.
В том числе, приложением № 5 настоящего постановления за 2017-2018 годы было намечено строительство и реконструкция 540 км автомобильных дорог общего пользования по всей Республике. Среди них есть и 30-ти километровая часть реконструкции автомобильной дороги М-37 "Самарканд-Бухара-Туркменбаши".
В настящие дни полностью реконструирована 116-126 км настоящей магистрали. Заказчиком объекта который состоит из 10 км, является ГУП "Дирекция по строительству и реконструкции автомобильных дорог общего пользования", а генеральным подрядчиком – Карманинское районное дорожно-эксплуатационное предприятие  Навоийской области, которое все эти предприятия считаются подразделениями Государственного комитета по автомобильным дорогам.
Надо подчеркнуть, что на 4-х полосной дороге, ширина которой состоит из 25,1 м, заново построено 3 моста, а также, обновлены 14 автобусных остановок и электролиний длиной 10 км.
Сдача настоящего объекта в эксплуатацию считается одним из своеобразных подарков дорожников - в 26 летней годовщины Независимости Республики.