Osiyo taraqqiyot banki ishtirokidagi "4R105 "Darband-Boysun-Elbayon" avtomobil yo'lining 5-70 km qismi va 4R100 "Manguzor-Jarqo'rg'on-Bandixon-Oltinsoy-Denov" avtomobil yo'lining 128-174 km qismidagi rekonstruksiya qilish" loyihasi doirasida ishlab chiqilgan "Yer masalalarini tartibga solish, sotib olish va ko'chirish" (LARP) hisoboti (hisobot ingliz va rus tillarida).
1752 2-Dekabr, 2021 Chop etish Yuklab olish (PDF 10 Kb)
Avtomobil yo'llari qo'mitasi bilan Osiyo taraqqiyot banki (OTB) o'rtasida tuzilgan kelishuvga asosan "4R105 "Darband-Boysun-Elbayon" avtomobil yo'lining 5-70 km qismi va 4R100 "Manguzor-Jarqo'rg'on-Bandixon-Oltinsoy-Denov" avtomobil yo'lining 128-174 km qismidagi rekonstruksiya qilish" loyihasi amalga oshirilmoqda. Loyiha doirasida OTB talablariga asosan ishlab chiqilgan "Yer masalalarini tartibga solish, sotib olish va ko'chirish" (LARP) hisoboti yangilandi.
Ushbu hujjat, 2021 yilning noyabrida sanalangan bo'lib, O'zbekiston Respublikasidagi OTB loyihasi uchun taqdim qilingan (hisobot ingliz va rus tillarida).

"Land Acquisition and Resettlement Plan" (LARP) report developed within the implementation of the project "Reconstruction of road 4R100 in the direction of "Manguzar - Jarkurgan - Bandikhon – Oltinsoy - Denov" on the section 128-174 km and "Reconstruction of road 4R105 in the direction "Darband - Boysun - Elbayon", on the section 5-70 km" with the participation of the Asian Development Bank.
2274 December 2, 2021 Print Download (PDF 10 Kb)
According to the agreement between the Committee for Motor Roads and the Asian Development Bank (ADB), the project "Reconstruction of road 4R100 in the direction of "Manguzar - Jarkurgan - Bandikhon – Oltinsoy - Denov" on the section 128-174 km and "Reconstruction of road 4R105 in the direction "Darband - Boysun - Elbayon", on the section 5-70 km" is being implemented. "Land Acquisition and Resettlement Plan" (LARP) report was developed in accordance with ADB requirements under the project and was updated.
This document is dated November 2021 and was submitted for the ADB project in the Republic of Uzbekistan.