Osiyo taraqqiyot banki ishtirokidagi "4R105 "Darband-Boysun-Elbayon" avtomobil yo'lining 5-70 km qismi va 4R100 "Manguzor-Jarqo'rg'on-Bandixon-Oltinsoy-Denov" avtomobil yo'lining 128-174 km qismidagi rekonstruksiya qilish" loyihasi doirasida ishlab chiqilgan "Yer masalalarini tartibga solish, sotib olish va ko'chirish" (LARP) hisoboti (hisobot ingliz va rus tillarida).
1752 2-Dekabr, 2021 Chop etish Yuklab olish (PDF 10 Kb)
Avtomobil yo'llari qo'mitasi bilan Osiyo taraqqiyot banki (OTB) o'rtasida tuzilgan kelishuvga asosan "4R105 "Darband-Boysun-Elbayon" avtomobil yo'lining 5-70 km qismi va 4R100 "Manguzor-Jarqo'rg'on-Bandixon-Oltinsoy-Denov" avtomobil yo'lining 128-174 km qismidagi rekonstruksiya qilish" loyihasi amalga oshirilmoqda. Loyiha doirasida OTB talablariga asosan ishlab chiqilgan "Yer masalalarini tartibga solish, sotib olish va ko'chirish" (LARP) hisoboti yangilandi.
Ushbu hujjat, 2021 yilning noyabrida sanalangan bo'lib, O'zbekiston Respublikasidagi OTB loyihasi uchun taqdim qilingan (hisobot ingliz va rus tillarida).

Отчет по "План переселения и отвода земли" (LARP), разработонному в рамках реализации проекта "Реконструкция автомобильной дороги 4Р100 по направлению "к. Мангузар – г. Жаркурган – к. Бандихон – к. Олтинсой – г. Денов" и "Реконструкция автомобильной дороги 4Р105 по направлению " к. Дарбанд – к. Бойсун – к. Элбаён" на участке км 5-70" с участием Азиатского банка развития.
1753 2 дек., 2021 Распечатать Скачать (PDF 91 Kb)
В соответствии с достигнутыми договоренностями между Азиатским банком развития и Комитетом по автомобильным дорогам, реализуется проект "Реконструкция автомобильной дороги 4Р100 по направлению "к. Мангузар – г. Жаркурган – к. Бандихон – к. Олтинсой – г. Денов" и "Реконструкция автомобильной дороги 4Р105 по направлению " к. Дарбанд – к. Бойсун – к. Элбаён" на участке км 5-70". В рамках проекта, в соответствии с требованиями Азиатского банка развития разработан и обновлен "План переселения и отвода земли" (LARP).