Osiyo taraqqiyot banki ishtirokidagi "A-373 "Toshkent-O'sh" avtomobil yo'lining 173-176 km qismini rekonstruksiya qilish" loyihasi doirasida ishlab chiqilgan "Atrof-muhit monitoringi" hisoboti.
1425 2-Dekabr, 2021 Chop etish Yuklab olish (PDF 9 Kb)
Avtomobil yo'llari qo'mitasi bilan Osiyo taraqqiyot banki (OTB) o'rtasida tuzilgan kelishuvga asosan "A-373 "Toshkent-O'sh" avtomobil yo'lining 173-176 km qismini rekonstruksiya qilish" loyihasi amalga oshirilmoqda. Loyiha doirasida OTB talablariga asosan ishlab chiqilgan "Atrof-muhit monitoringi" hisoboti yangilandi.
Ushbu hujjat, 2021 yilning oktabrida sanalangan bo'lib, O'zbekiston Respublikasidagi OTB loyihasi uchun taqdim qilingan.

Отчет по "Отчет о мониторинге окружающей среды", разработонному в рамках реализации проекта " Реконструкция автомобильной дороги А-373 "Ташкент-Ош" на участке 173-176 км " с участием Азиатского банка развития.
1426 2 дек., 2021 Распечатать Скачать (PDF 89 Kb)
В соответствии с достигнутыми договоренностями между Азиатским банком развития и Комитетом по автомобильным дорогам, реализуется проект "Реконструкция  автомобильной дороги А-373 "Ташкент-Ош" на участке 173-176 км". В рамках проекта, в соответствии с требованиями Азиатского банка развития разработан "Отчет о мониторинге окружающей среды" (отчет на английском и русском языках).