Osiyo taraqqiyot banki (OTB) ishtirokidagi 4R105 "Darband – Boysun – Elbayon" avtomobilь yoʼlining 5-70 km qismini va 4R100 "Mangʼuzor – Jarqoʼrgʼon – Bandixon – Oltinsoy – Denov" avtomobilь yoʼlining 128-174 km qismini rekonstruktsiya qilish loyihasi doirasida ishlab chiqilgan "Er masalalarini tartibga solish, sotib olish va koʼchirish hisoboti" (LARP).
1780 5-Noyabr, 2021 Chop etish Yuklab olish (PDF 10 Kb)
Oʼzbekiston Respublikasi Prezidentining 2020 yil 9 yanvardagi PQ-4563-sonli, 2020 yil 10 yanvardagi PQ-4565-sonli va 2020 yil 28 dekabrdagi PQ-4937-sonli qarorlariga muvofiq Surxondaryo viloyatidagi 4R105 "Darband – Boysun – Elbayon" avtomobilь yoʼlining 5-70 km qismini va 4R100 "Mangʼuzor – Jarqoʼrgʼon – Bandixon – Oltinsoy – Denov" avtomobilь yoʼlining 128-174 km qismini rekonstruktsiya qilish loyihasi Osiyo taraqqiyot banki (OTB) ishtirokida amalga oshirilmoqda.
OTBning himoya choralari yoʼriqnomasiga binoan mazkur loyiha doirasida "Er masalalarini tartibga solish, sotib olish va koʼchirish hisoboti" (LARP) tayyorlandi.

Land Acquisition and Resettlement Plan (LARP) under the Project "Reconstruction of road 4R100 in the direction of "Manguzar - Jarkurgan - Bandikhon – Oltinsoy - Denov" and "Reconstruction of road 4R105 in the direction "Darband - Boysun - Elbayon", on the section 5-70 km, with the participation of the Asian Development Bank.
1782 November 5, 2021 Print Download (PDF 10 Kb)
As per Presidential Decree dated 9 January 2020 No.4563 "On measures to implement the investment program of the Republic of Uzbekistan for 2020 - 2022" the Poject " the Project "Reconstruction of 4R100 road in the direction of "Manguzar - Jarkurgan - Bandikhon – Oltinsoy - Denov" and "Reconstruction of 4R105 road in the direction "Darband - Boysun - Elbayon", on the section 5-70 km is being implemented with the participation of Asian Development Bank.
In accordance with the requirements of ADB Safeguard Policy Statements (2009), Land Acquisition and Resettlement Plan (LARP) has been developed.