Osiyo taraqqiyot banki (OTB) ishtirokidagi 4R105 "Darband – Boysun – Elbayon" avtomobilь yoʼlining 5-70 km qismini va 4R100 "Mangʼuzor – Jarqoʼrgʼon – Bandixon – Oltinsoy – Denov" avtomobilь yoʼlining 128-174 km qismini rekonstruktsiya qilish loyihasi doirasida ishlab chiqilgan "Er masalalarini tartibga solish, sotib olish va koʼchirish hisoboti" (LARP).
1780 5-Noyabr, 2021 Chop etish Yuklab olish (PDF 10 Kb)
Oʼzbekiston Respublikasi Prezidentining 2020 yil 9 yanvardagi PQ-4563-sonli, 2020 yil 10 yanvardagi PQ-4565-sonli va 2020 yil 28 dekabrdagi PQ-4937-sonli qarorlariga muvofiq Surxondaryo viloyatidagi 4R105 "Darband – Boysun – Elbayon" avtomobilь yoʼlining 5-70 km qismini va 4R100 "Mangʼuzor – Jarqoʼrgʼon – Bandixon – Oltinsoy – Denov" avtomobilь yoʼlining 128-174 km qismini rekonstruktsiya qilish loyihasi Osiyo taraqqiyot banki (OTB) ishtirokida amalga oshirilmoqda.
OTBning himoya choralari yoʼriqnomasiga binoan mazkur loyiha doirasida "Er masalalarini tartibga solish, sotib olish va koʼchirish hisoboti" (LARP) tayyorlandi.

Отчет о Плане Переселения и Отводе земли в рамках проекта "Реконструкция автомобильной дороги 4Р100 по направлению "к. Мангузар – г. Жаркурган – к. Бандихон – к. Олтиисой – г. Денов" и "Реконструкция автомобильной дороги 4Р105 по направлению "Дарбанд к. – Бойсун ш. – Элбаён к." на участке км 5-70" с участием Азиатского банка развития.
1781 5 нояб., 2021 Распечатать Скачать (PDF 91 Kb)
В соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан от 09.01.2020г.
№ПП-4563 "О мерах по реализации инвестиционной программы Республики Узбекистан на 2020 — 2022 годы" реализуется проект "Реконструкция автомобильной дороги 4Р100 по направлению "к. Мангузар –
г. Жаркурган – к. Бандихон – к. Олтиисой – г. Денов" и "Реконструкция автомобильной дороги 4Р105 по направлению "Дарбанд к. – Бойсун ш. – Элбаён к." на участке км 5-70" с Азиатским банком развития.
В соответствии требованиями, изложенными в Положении о Политике по защитным мерам АБР (2009г.) в рамках данного проекта разработан Отчет о Плане переселения и Отводе земли.