10727 22-Oktyabr, 2015 Chop etish Yuklab olish (PDF 257 Kb)
2015 yilning 22 oktyabr kuni kompaniya boshqaruvining 2015 yil 9 oylik yakunlari bo'yicha kengaytirilgan yig'ilishi bo'lib o'tdi. Yig'ilishda kompaniya tizimidagi hududiy bo'linmalar, sohaviy korxona va tashkilotlar rahbarlari ishtirok etdi. Yig'ilishni boshqaruv raisi A.Abduvaliev olib bordi.
Yig'ilishda O'zbekiston Respublikasi Prezidenti I.Karimov tomonidan 2015 yilning 16 yanvarida, Vazirlar Mahkamasining yil yakunlariga bag'ishlab o'tkazilgan yig'ilishida belgilab berilgan – O'zbekistonning iqtisodiy rivojlanish dasturidagi ustuvor yo'nalishlarning kompaniyadagi ijrosi muhokama qilindi. Shuningdek, joriy yilning 9 oyida mamlakatni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish yakunlariga qaratilgan, 2015 yil 19 oktyabrda bo'lib o'tgan Vazirlar Mahkamasi yig'ilishida ko'tarilgan masalalar ham diqqat markazida bo'ldi.
Yig'ilishda ta'kidlanganidek, 2015 yilning 9 oyi davomida umumiy foydalanuvdagi avtomobil yo'llarida tizim korxonalari tomonidan jami 1038,8 mlrd. so'mlik yo'l qurilish, ta'mirlash va saqlash ishlari bajarilgan bo'lib, bu o'tgan 2014 yilning shu davriga nisbatan 132,4% ni tashkil etadi.
Investitsiya dasturiga muvofiq 2015 yilda 141,6 km uzunlikdagi umumiy foydalanuvda bo'lgan avtomobil yo'llarini qurish va rekonstruktsiya qilish ishlari belgilangan. Tuzilgan shartnoma va tasdiqlangan rejaga muvofiq I yarim yillik yakunlari bo'yicha 375,6 mlrd. so'mlik yo'l ishlari bajarilib, 93,7 km uzunlikdagi avtomobil yo'llari rekonstruktsiya qilindi.
Xalqaro, davlat va mahalliy ahamiyatdagi umumiy foydalanishdagi avtomobil yo'llarida hamda shahar ko'chalarida "O'zavtoyo'l" kompaniyasi korxona va tashkilotlari tomonidan yo'llarni mukammal ta'mirlashda 135,6 mlrd. so'mlik ishlar amalga oshirilib, 63,3 km uzunlikdagi umumiy foydalanuvdagi avtomobil yo'llari ta'mirlandi.
42654 km uzunlikdagi umumiy foydalanishdagi avtomobil yo'llarini saqlash va joriy ta'mirlash ishlari bo'yicha 2015 yilning 9 oyida 431,7 mlrd. so'mlik mablag'lar o'zlashtirildi.
Hisobot davri mobaynida tizim korxona va tashkilotlarida 205 ta yangi ish o'rinlari yaratildi.
Yig'ilish davomida tizimdagi korxonalar tomonidan ishlab chiqarishni modernizatsiyalash, sohaga axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini joriy etish, ijro intizomiga qat'iy rioya etish kabi masalalarga tanqidiy yondashilib, muammolarni ijobiy hal etish yo'llari muhokama qilindi.

10725 22 окт., 2015 Распечатать Скачать (PDF 354 Kb)
22 октября 2015 года  состоялось расширенное заседание правления ГАК "Узавтойул" по итогам деятельности компании за 9 месяцев 2015 года. В заседание принимали участие руководители структурных подразделений, территориальных управлений и подведомственных организаций компании. Заседание вел председатель правления компании А.Абдувалиев.
В начале рассмотрен вопрос обеспечения выполнения решений по основным приоритетным задачам экономической программы развития Узбекистана на текущем году, определенным Президентом Республики Узбекистан И.Каримовым на заседании Кабинета Министров от 16 января 2015 года, а также задач, поставленных  на  заседании Кабинета Министров Республики Узбекистан от 19 октября 2015 года, которое было посвящено итогам социально-экономического развития страны за 9 месяцев 2015 года.
На заседании правления проанализированы итоги деятельности компании "Узавтойул" и его подразделений  за 9 месяцев. Как отмечалось, за прошедший период 2015 года в дорогах общего пользования Республики велись работы по строительству, капитального и текущего ремонта, а также по эксплуатации на общую сумму 1038,8 млрд. сумов, т.к. это – по сравнению аналогичного периода прошлого 2014 г. составляет 132,4 %.
По Инвестиционным программам за 2015 г. определено строительство и реконструкция 141,6 км автомобильных дорог общего пользования. Согласно контрактам и по утвержденному плану за 9 месяцев выполнены дорожные работы на общую сумму 375,6 млрд. сумов, и реконструированы 93,7 км автодорог.
Предприятиями компании "Узавтойул" в автомобильных дорогах общего пользования международного и государственного значения, а также городских улицах велись капитальные ремонтные работы на 135,6 млрд. сумов. Отремонтированы 63,3 км автомобильные работы общего пользования.
Продолжалась бесперебойная работа по текущему ремонту и эксплуатацию на 42654 км автомобильных дорогах, входящих в состав Узбекский национальный автомагистрали. По итогам 9 месяцев по этому направлению освоены 431,7 млрд. сумов.
На заседание правления критически рассмотрены такие вопросы, как процессы модернизации производства в подразделениях компании, внедрение в сферу информационно-коммуникационных технологий и соблюдение исполнительской дисциплине.