8178 22-Oktyabr, 2015 Chop etish Yuklab olish (PDF 257 Kb)
2015 yilning 22 oktyabr kuni kompaniya boshqaruvining 2015 yil 9 oylik yakunlaribo'yicha kengaytirilgan yig'ilishi bo'lib o'tdi. Yig'ilishda kompaniya tizimidagihududiy bo'linmalar, sohaviy korxona va tashkilotlar rahbarlari ishtirok etdi. Yig'ilishniboshqaruv raisi A.Abduvaliev olib bordi.
Yig'ilishda O'zbekiston RespublikasiPrezidenti I.Karimov tomonidan 2015 yilning 16 yanvarida, Vazirlar Mahkamasiningyil yakunlariga bag'ishlab o'tkazilgan yig'ilishida belgilab berilgan – O'zbekistonningiqtisodiy rivojlanish dasturidagi ustuvor yo'nalishlarning kompaniyadagi ijrosimuhokama qilindi. Shuningdek, joriy yilning 9 oyida mamlakatni ijtimoiy-iqtisodiyrivojlantirish yakunlariga qaratilgan, 2015 yil 19 oktyabrda bo'lib o'tgan VazirlarMahkamasi yig'ilishida ko'tarilgan masalalar ham diqqat markazida bo'ldi.
Yig'ilishda ta'kidlanganidek, 2015yilning 9 oyi davomida umumiy foydalanuvdagi avtomobil yo'llarida tizim korxonalaritomonidan jami 1038,8 mlrd. so'mlik yo'l qurilish, ta'mirlash va saqlash ishlaribajarilgan bo'lib, bu o'tgan 2014 yilning shu davriga nisbatan 132,4% ni tashkiletadi.
Investitsiya dasturiga muvofiq2015 yilda 141,6 km uzunlikdagi umumiy foydalanuvda bo'lgan avtomobil yo'llariniqurish va rekonstruktsiya qilish ishlari belgilangan. Tuzilgan shartnoma va tasdiqlanganrejaga muvofiq I yarim yillik yakunlari bo'yicha 375,6 mlrd. so'mlik yo'l ishlaribajarilib, 93,7 km uzunlikdagi avtomobil yo'llari rekonstruktsiya qilindi.
Xalqaro, davlat va mahalliy ahamiyatdagiumumiy foydalanishdagi avtomobil yo'llarida hamda shahar ko'chalarida "O'zavtoyo'l"kompaniyasi korxona va tashkilotlari tomonidan yo'llarni mukammal ta'mirlashda 135,6mlrd. so'mlik ishlar amalga oshirilib, 63,3 km uzunlikdagi umumiy foydalanuvdagiavtomobil yo'llari ta'mirlandi.
42654 km uzunlikdagi umumiy foydalanishdagiavtomobil yo'llarini saqlash va joriy ta'mirlash ishlari bo'yicha 2015 yilning 9oyida 431,7 mlrd. so'mlik mablag'lar o'zlashtirildi.
Hisobot davri mobaynida tizim korxonava tashkilotlarida 205 ta yangi ish o'rinlari yaratildi.
Yig'ilish davomida tizimdagi korxonalartomonidan ishlab chiqarishni modernizatsiyalash, sohaga axborot-kommunikatsiya texnologiyalarinijoriy etish, ijro intizomiga qat'iy rioya etish kabi masalalarga tanqidiy yondashilib,muammolarni ijobiy hal etish yo'llari muhokama qilindi.
Boshqaruv yig'ilishi yakunida kuntartibdagi ko'rilgan masalalar yuzasidan tegishli qarorlar qabul qilindi.

8179 22 окт., 2015 Распечатать Скачать (PDF 354 Kb)
22 октября 2015 года  состоялось расширенное заседание правленияГАК "Узавтойул" по итогам деятельности компании за 9 месяцев 2015 года. Взаседание принимали участие руководители структурных подразделений,территориальных управлений и подведомственных организаций компании. Заседаниевел председатель правления компании А.Абдувалиев.
В начале рассмотрен вопрос обеспечениявыполнения решений по основным приоритетным задачам экономической программыразвития Узбекистана на текущем году, определенным Президентом РеспубликиУзбекистан И.Каримовым на заседании Кабинета Министров от 16 января 2015 года,а также задач, поставленных  на  заседании Кабинета МинистровРеспублики Узбекистан от 19 октября 2015 года, которое было посвящено итогамсоциально-экономического развития страны за 9 месяцев 2015 года.
На заседании правленияпроанализированы итоги деятельности компании "Узавтойул" и его подразделений за 9 месяцев. Как отмечалось, за прошедший период 2015 года в дорогахобщего пользования Республики велись работы по строительству, капитального итекущего ремонта, а также по эксплуатации на общую сумму 1038,8 млрд. сумов,т.к. это – по сравнению аналогичного периода прошлого 2014 г. составляет 132,4 %.
По Инвестиционным программам за2015 г. определено строительство и реконструкция 141,6 км автомобильных дорогобщего пользования. Согласно контрактам и по утвержденному плану за 9 месяцев выполненыдорожные работы на общую сумму 375,6 млрд. сумов, и реконструированы 93,7 км автодорог.
Предприятиями компании"Узавтойул" в автомобильных дорогах общего пользования международного игосударственного значения, а также городских улицах велись капитальныеремонтные работы на 135,6 млрд. сумов. Отремонтированы 63,3 км автомобильныеработы общего пользования.
Продолжалась бесперебойная работапо текущему ремонту и эксплуатацию на 42654 км автомобильных дорогах, входящихв состав Узбекский национальный автомагистрали. По итогам 9 месяцев по этомунаправлению освоены 431,7 млрд. сумов.
На заседание правления критическирассмотрены такие вопросы, как процессы модернизации производства в подразделенияхкомпании, внедрение в сферу информационно-коммуникационных технологий исоблюдение исполнительской дисциплине.
По итогам обсужденных вопросов,включенных в повестку дня заседания, приняты соответствующие решения.