O'zbekiston Prezidentining Turkiyaga davlat tashrifiga doir
O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Turkiya Respublikasi Prezidenti Rejep Tayyip Erdo'g'onning taklifiga binoan 2017-yil 25-26-oktabr kunlari davlat tashrifi bilan Turkiyada bo'ladi.
Anqara shahrida bo'lib o'tadigan oliy darajadagi muzokaralar chog'ida O'zbekiston va Turkiya o'rtasida siyosiy, savdo-iqtisodiy, investitsiyaviy, transport-kommunikatsiya va boshqa sohalardagi hamkorlikni kengaytirish, global hamda mintaqaviy tahdid va xatarlarga qarshi birgalikda kurashish masalalari muhokama qilinadi, xalqaro muammolar yuzasidan fikr almashiladi.
O'zbekiston delegatsiyasi, shuningdek, Istambul shahriga ham tashrif buyuradi.
Tashrif yakunlari bo'yicha davlat rahbarlarining Qo'shma bayonoti qabul qilinishi, turli sohalardagi ikki tomonlama hamkorlikni yanada rivojlantirish, jumladan, O'zbekiston va Turkiya ishbilarmon doiralari o'rtasida o'zaro manfaatli aloqalar uchun qulay sharoitlar yaratish, sayyohlar almashinuvi va madaniy-gumanitar aloqalarni faollashtirishga qaratilgan ko'plab hukumatlararo va idoralararo hujjatlar imzolanishi rejalashtirilgan.

On the state visit of the President of Uzbekistan to Turkey
On October 25-26, 2017, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev will pay a state visit to Turkey at the invitation of the President of the Republic of Turkey Recep Tayyip Erdogan.
During high-level meetings in the city of Ankara, issues of expansion of Uzbekistan – Turkey cooperation in political, trade-economic, investment, transport-communication and other fields, joint counteraction to global and regional challenges and threats will be discussed, as well as views will be exchanged on international issues.
The delegation of Uzbekistan will also visit the city of Istanbul.
As a result of the visit, it is planned to adopt a Joint Statement of the heads of states, to sign a package of intergovernmental and interdepartmental documents aimed at further development of bilateral relations in various spheres, including creation of favorable conditions for mutually beneficial relations between the businessmen of Uzbekistan and Turkey, intensification of tourist exchange, cultural and humanitarian contacts.