O'zbekiston va Quvayt qator hujjatlarni imzolaydi
O'zbekiston va Quvayt investitsiyalar, ta'lim va ilmiy tadqiqotlar sohalarida hujjatlarni imzolaydi.
7−10-fevral kunlari O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov boshchiligidagi delegatsiya rasmiy tashrif bilan Quvayt davlatida bo'ladi, deb xabar qildi TIV matbuot xizmati.
Tashrif dasturidan bosh vazir shayx Jaber al-Muborak al-Hamad as-Sabah, bosh vazirning birinchi o'rinbosari, tashqi ishlar vaziri shayx Sabah al-Xolid al-Hamad as-Sabah, Milliy majlis Raisi Marzuq Ali Muhammad al-G'anim bilan uchrashuv va muzokaralar o'tkazish o'rin olgan.
O'zbekiston delegatsiyasi O'zbekiston-Quvayt biznes-forumi va boshqa qo'shma tadbirlarda ham ishtirok etadi.
Tashrif davomida investitsiya, ta'lim va ilmiy tadqiqot sohalarida ikki tomonlama hamkorlikni yanada rivojlantirishga yo'naltirilgan qator hujjatlar imzolanishi rejalashtirilgan.

Узбекистан и Кувейт подпишут ряд документов
Делегация Узбекистана во главе с министром иностранных дел Абдулазизом Камиловым 7−10 февраля посетит с официальным визитом Кувейт, сообщила пресс-служба МИДа.
В программу визита вошли встречи и переговоры с премьер-министром шейхом Джабером аль-Мубараком аль-Хамадом ас-Сабахом, первым заместителем премьер-министра, министром иностранных дел шейхом Сабахом аль-Халедом аль-Хамадом ас-Сабахом и председателем Национального собрания Марзуком Али Мухаммадом аль-Ганемом.
Делегация Узбекистана также примет участие в Узбекско-кувейтском бизнес-форуме и других совместных мероприятиях.
Планируется, что в ходе визита будет подписан ряд документов, направленных на развитие двустороннего сотрудничества в сферах инвестиций, образования и научных исследований.