O'zbekiston va Quvayt qator hujjatlarni imzolaydi
O'zbekiston va Quvayt investitsiyalar, ta'lim va ilmiy tadqiqotlar sohalarida hujjatlarni imzolaydi.
7−10-fevral kunlari O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov boshchiligidagi delegatsiya rasmiy tashrif bilan Quvayt davlatida bo'ladi, deb xabar qildi TIV matbuot xizmati.
Tashrif dasturidan bosh vazir shayx Jaber al-Muborak al-Hamad as-Sabah, bosh vazirning birinchi o'rinbosari, tashqi ishlar vaziri shayx Sabah al-Xolid al-Hamad as-Sabah, Milliy majlis Raisi Marzuq Ali Muhammad al-G'anim bilan uchrashuv va muzokaralar o'tkazish o'rin olgan.
O'zbekiston delegatsiyasi O'zbekiston-Quvayt biznes-forumi va boshqa qo'shma tadbirlarda ham ishtirok etadi.
Tashrif davomida investitsiya, ta'lim va ilmiy tadqiqot sohalarida ikki tomonlama hamkorlikni yanada rivojlantirishga yo'naltirilgan qator hujjatlar imzolanishi rejalashtirilgan.

Delegation of Uzbekistan to pay official visit to Kuwait
On February 7-10, 2017 the delegation of the Republic of Uzbekistan headed by the Minister of Foreign Affairs Abdulaziz Kamilov will pay an official visit to the State of Kuwait.
The program of the visit includes meetings and talks with Prime Minister Sheikh Jaber Al-Mubarak Al-Hamad Al-Sabah, Deputy Prime Minister and Foreign Minister Sheikh Sabah al-Khaled al-Hamad Al-Sabah, Chairman of the National Assembly Marzouq Ali Muhammad Al-Ghanim.
The Uzbek delegation will also participate in the Uzbek-Kuwaiti Business Forum and other joint events.
During the visit it is planned to sign a number of documents aimed at further development of bilateral cooperation in the areas of investment, education and research.