Poytaxtimiz yo'llari yanada obod bo'lmoqda
Mustaqillik yillarida poytaxtimiz ko'rki tubdan o'zgarib, obod va go'zal shaharga aylandi. Buni ozod xalqning obod mamlakatda yashashini ta'minlash maqsadida amalga oshirilayotgan islohotlarning yana bir yorqin ifodasi desak, mubolag'a bo'lmaydi. Barcha jabhalarda bo'lgani kabi, mustaqillik yillarida yo'lsozlik sohasida amalga oshirib kelinayotgan ishlar ko'lami ham faxrlansa arzigulik.
Xususan, Prezidentimiz Islom Karimovning 2016 yil 21 yanvardagi Toshkent shahrida Shanxay hamkorlik tashkilotiga a'zo davlatlar rahbarlari kengashi yig'ilishi hamda O'zbekiston Respublikasining ShHTga raisligi doirasidagi boshqa tadbirlarga tayyorgarlik ko'rish va uni o'tkazish to'g'risidagi qarorining ijrosini ta'minlash maqsadida, Toshkent shahrining bir qator avtomobil yo'llarida yuqori sifatdagi ta'mirlash ishlari olib borilmoqda va joriy yilning bir necha oyi davomida shahar ko'chalarining ko'rkiga ko'rk qo'shuvchi yo'llar foydalanishga topshirib kelinmoqda.
Afrasiyob ko'chasi (Sh.Rashidov ko'chasidan, Nukus kuchasiga qadar 1,8 km uzunlikdagi yo'l qismi)da asfaltlash ishlari yakuniga yetdi.
Do'rmon yuli ko'chasi (Toshkent xalqa yo'lidan M.Ulugbek ko'chasiga qadar 2,7 km uzunlikdagi yo'l qismi)da asfaltlash ishlari yakuniga yetdi.
Amir Temur ko'chasi (4 km uzunlikdagi yo'l qismi)da asfaltlash ishlari yakuniga yetdi.
Mirzo Ulugbek ko'chasi (2, 8 kmdan oshiqroq uzunlikdagi yo'l qismi)da asfaltlash ishlari yakuniga yetdi.
Aslida, yo'lsozlarimiz tomonidan amalga oshirilayotgan bu kabi ishlar ko'lami nihoyatda keng. Ular mustaqilligimizning 25 yilligiga bag'ishlab tayyorlanayotgan yana bir qator sovg'alarda o'z aksini topishiga ishonchimiz komil.

Дороги столицы становятся все более процветающими
В годы независимости облик нашей столицы преобразившись в корне превратилась в красивый и благоустроенный город. Не будет преувеличением, если сказать, что это очередное яркое выражение реформ, осуществляемых в целях обеспечения свободного народа благоустроенной жизнью в стране. Как и в других сферах деятельности, стоит гордиться объёмом осуществляемых работ в сфере дорожного строительства в годы независимости.
В соответствии с постановлением Президента Ислама Каримова о подготовке и проведении заседания Совета глав государств-членов Шанхайской организации сотрудничества в городе Ташкенте, а также других мероприятий в рамках председательствования Республики Узбекистан в ШОС от 21 января 2016 года в нашей стране проводится активная подготовка к этому крупному мероприятию. В частности, ведутся работы дорожного строительства ряда автомобильных дорог города Ташкенти за незначительный период времени для такого масштаба робот, то есть за несколько месяцев текущего года предоставляются в эксплуатацию дороги, всё больше благоустраивающие улицы города.
• Были завершены работы асфальтирования на улицеАфросиёб (часть дороги протяженностью в 1,8 км.от улицы Ш. Рашидова до улицы Нукус)
• Были завершены работы асфальтирования на улице Дурмон (часть дороги протяженностью в 2,7 км.от кольцевой дороги Ташкента, до улицы М. Улугбека)
• Были завершены работы асфальтирования на улице Амира Темура (часть дороги протяженностью в 4 км.)
• Были завершены работы асфальтирования на улице Мирза Улугбека (часть дороги протяженностью в больше, чем 2,8 км.)
Объем работ,осуществляемых нашими дорожниками действительно очень широк. С уверенностью можно сказать что они отразятся во всей своей красе в качестве ряда подарков,подготавливаемых к 25-летию независимости нашей страны.