Prezident Buxoro shahridagi bunyodkorlik ishlari bilan tanishdi
Prezidentimizning o'tgan yilgi tashrifidan so'ng Buxoro viloyatida keng ko'lamli bunyodkorlik ishlari amalga oshirildi. Yangi uy-joylar, yo'lar, savdo va xizmat ko'rsatish shoxobchalari, madaniyat va sport majmualari qurilib, foydalanishga topshirildi.
Bu boradagi ishlar bugun ham izchillik bilan davom ettirilmoqda. Buxoro shahridan Kogon shahrigacha bo'lgan yo'lning ikki chetida arzon ko'p qavatli uy-joylar barpo etilmoqda.
Davlatimiz rahbari ushbu uy-joylar qurilish uchastkasida bo'ldi.
O'tgan yili may oyida boshlangan qurilish ishlari 27 ta pudrat tashkilotlari tomonidan olib borilmoqda. Ushbu 39 ta ko'p qavatli turar joy bitgach, 1024 ta oila o'z uyiga ega bo'ladi. Shu paytgacha shaharda buncha ko'p qavatli uy qurilmagan. Uylarni joriy yil mart oyida foydalanishga topshirish rejalashtirilgan.
Turar joylarni tez va sifatli qurish, bunda zamon talablari va aholi ehtiyojlarini hisobga olish, barcha ijtimoiy-maishiy sharoitlarni yaratish zarurligi ta'kidlandi.
Shu yerda Buxoro shahrida amalga oshiriladigan bunyodkorlik loyihalari haqida ma'lumot berildi.
Ulardan biri - Islom Karimov ko'chasi qiyofasini o'zgartirish loyihasidir. Unga muvofiq, ko'chaning ikki tomonida zamonaviy binolar, yashil hududlar, dam olish maskanlari va boshqa ob'ektlar barpo etish rejalashtirilgan.
Shuningdek, Ibn Sino, Ayniy, Hamza, Iqbol va boshqa ko'chalarda ko'p qavatli uylar, savdo markazlari, maishiy xizmat ob'ektlari barpo etilmoqda. Bu aholini arzon va zamonaviy uylar bilan ta'minlash, turmush farovonligini oshirishga xizmat qiladi.
Prezidentimiz loyihalarni takomillashtirish, sifat va muddatga amal qilish bo'yicha ko'rsatmalar berdi.

Президент осмотрел градостроительные работы в Бухаре
После прошлой поездки Президента нашей страны в Бухарской области была осуществлена широкомасштабная созидательная работа. Возведены новые дома, дороги, пункты торговвли и обслуживания, учреждения культуры и спортивные комплексы.
Работа в этом направлении сегодня последовательно продолжается. Идет строительство многоэтажного доступного жилья вдоль дороги, связывающей Бухару и Каган.
Глава нашего государства побывал на строительном участке.
Работы, начатые в мае 2017 года, выполняются 27 подрядными организациями. После строительства этих 39 многоквартирных домов собственный дом обретут 1024 семьи. Дома намечено сдать в эксплуатацию в марте текущего года.
Отмечалась необходимость быстрого и качественного строительства домов, учета при этом требований времени и потребностей населения, создания всех необходимых социально-бытовых условий.
Здесь же состоялась презентация градостроительных проектов, которые будут осуществлены в Бухаре.
В их числе - проект реконструкции улицы Ислама Каримова. Он предусматривает строительству современных зданий, создание зеленых зон, мест отдыха и других объектов  вдоль улицы.
На улицах Ибн Сино, Айни, Хамзы, Икбол и других возводятся многоэтажные дома, торговые центры, объекты бытового обслуживания. Это позволит обеспечить население современным и доступным жильем, повышению его благосостояния.