Qiziqish-bildirish-muddatini-uzaytirilgani-togrisida
Osiyo Taraqqiyot Banki ishtirokidagi Surxondaryo viloyatidagi 4R105 "Darband–Boysun–Elbayon" avtomobil yo'lining 5-70 km qismini va 4R100 "Mang'uzor – Jarqo'rg'on – Bandixon – Oltinsoy– Denov" avtomobil yo'lining 128-174 km qismini rekonstruktsiya  loyihasi doirasida
Respublika Avtomobil yo'llariqo'mitasi Tashki monitoring bo'yicha milliy mutaxassis tanlovini o'tkazishni e'lonqiladi.
Mutaxassis Osiyo TaraqqiyotBanki va uning Qarz oluvchisi tartib va qoidlaraiga muvofiq tanlab olinadi.
Mutaxassis tegishli professionalmalaka va tajribaga, shu jumladan sotsiologiya, ijtimoiy fanlardan ilmiy darajava diplomga ega bulishi kerak. Yer olish va ko'chirish rejasi doirasidagi xalqaroloyixalar, jumladan, ijtimoiy-iqtisodiy tadqiqotlar, kompensatsiya tulovlarni baholashbo'yicha tajribaga ega bo'lishi shart. Ingliz, rus va o'zbek tillarini bilishi vatexnik topshiriqda mavjud boshqa tegishli talablarga javob berishi lozim.

3237 20 июля, 2022 Распечатать Скачать (PDF 94 Kb)
"Реконструкцияавтомобильных дорог 4Р105 Дарбанд-Бойсун-Элбаён на участке км 5-70 и 4Р100 Мангузар-Жаркурган-Бандихон-Олтинсой-Деновна участке км 128-174" с участием АБР
Специализация: Национальный консультант по внешнемумониторингу
Комитетпо автомобильным дорогам при Министерстве транспортаРеспублики Узбекистан (КАД), объявляет конкурс по выбору национальногоконсультанта по внешнему мониторингу.
Специалистбудет выбран в соответствии с процедурами и правилами Азиатского банкаразвития.
Квалификация специалиста: дипломи степень магистра в области социологии или общественных наук. Опыт работы вмеждународных проектах по Плану отвода земель и переселения, включаясоциально-экономические исследования, оценке выплат компенсаций. Долженсвободно владеть английским, узбекским и русским языками.
Заинтересованные консультанты должны предоставитьинформацию, демонстрирующую, что они обладают необходимой квалификацией и соответствующим опытом для оказания услуг.
Подробную информациюи техническое задание можно получить        на веб-сайт АБР  CSRN www.cms.adb.org .
Выражения заинтересованности необходимо  подать через веб-сайт АБР  CSRN www.cms.adb.org  до 24:00 часов 1августа 2022 г.