QIZIQISH BILDIRISH SO'ROVNOMASI
Loyiha: Osiyo taraqqiyot banki (OTB) ishtirokida "Darband–Boysun–Elbayon" avtomobil yo'lining 5-70 km qismini va 4R100 "Mang'uzor–Jarqo'rg'on–Bandixon–Oltinsoy–Denov" avtomobil yo'lining 128-174 km qismini rekonstruktsiya qilish
Soha: Gender masalalari bo'yicha milliy mutaxassis
Paket raqami: SRRP/ICS/GS
Konsultant turi: Individual
Manba: Milliy
Tanlash usuli: Individual konsultant tanlovi
O'zbekiston Respublikasi Transport vazirligi huzuridagi Avtomobil yo'llari qo'mitasi gender masalalari bo'yicha milliy mutaxassis tanlovini e'lon qiladi.
Mutaxassis OTB tartib va qoidlaraiga muvofiq tanlab olinadi.
Mutaxassisga qo'yilgan malaka talablari: Mutaxassis gender tadqiqotlari, ijtimoiy faoliyat, jamiyatni rivojlantirish, sotsiologiya, psixologiya kabi tegishli sohalardan birida kamida magistr darajasiga, shuningdek, infratuzilma loyihalarini ishlab chiqishda gender masalalaridagi harakatlar va tashabbuslarini keng tadbiq qilish va/yoki amalga oshirish bo'yicha 5 yildan kam bo'lmagan ish tajribasiga, shu bilan bir qatorda, gender masalalariga oid dasturlarni ishlab chiqish va amalga oshirish bo'yicha tegishli tajribaga hamda odamlar bilan kuchli aloqa qobiliyatlariga, mukammal og'zaki va yozma muloqot qobiliyatlariga ega bo'lishi lozim.
Qiziqish bildirmoqchi bo'lgan konsultantlar xizmat ko'rsatish uchun zarur malaka va tegishli tajribaga ega ekanliklarini ko'rsatadigan ma'lumotlarni taqdim etishlari kerak.

2683 October 6, 2022 Print Download (PDF 10 Kb)
Project: National Road Development Project, Subproject 1, Reconstruction of 4R105 (Km 5–70) and 4R100 (Km128 –174)
Area of expertise: National Gender Specialist
Package Number: SRRP/ICS/GS
Consultant Type: Individual
Source: National
Selection Method: Individual Consultant Selection (ICS)
The Committee for Roads under the Ministry of Transport of the Republic of Uzbekistan announces a competition for selection of a National Gender Specialist.
The Specialist will be selected in accordance with ADB procedures and rules.
Qualification requirements for the Specialist: The Specialist must have at least a master's degree in any of the relevant fields, such as gender studies, social work, community development, sociology, psychology and at least 5 years of experience on mainstreaming and/or implementation of gender actions and initiatives in infrastructure development projects, and also relevant experience in the development and implementation of gender-sensitive programs, as well as strong human relation skills and excellent oral and written communication skills.
Interested Consultants should provide information demonstrating that they have the necessary qualifications and relevant experience to provide required services.
Detailed information and terms of reference (TOR) can be obtained from the Consulting Services Recruitment Notice (CSRN) at ADB's Consultant Management System (CMS), as well as Expressions of Interest should be submitted through the ADB's CMS at www.cms.adb.org until  on November 7, 2022.