QIZIQISH BILDIRISH SO'ROVNOMASI
Loyiha: Osiyo taraqqiyot banki (OTB) ishtirokida "Darband–Boysun–Elbayon" avtomobil yo'lining 5-70 km qismini va 4R100 "Mang'uzor–Jarqo'rg'on–Bandixon–Oltinsoy–Denov" avtomobil yo'lining 128-174 km qismini rekonstruktsiya qilish
Soha: Gender masalalari bo'yicha milliy mutaxassis
Paket raqami: SRRP/ICS/GS
Konsultant turi: Individual
Manba: Milliy
Tanlash usuli: Individual konsultant tanlovi
O'zbekiston Respublikasi Transport vazirligi huzuridagi Avtomobil yo'llari qo'mitasi gender masalalari bo'yicha milliy mutaxassis tanlovini e'lon qiladi.
Mutaxassis OTB tartib va qoidlaraiga muvofiq tanlab olinadi.
Mutaxassisga qo'yilgan malaka talablari: Mutaxassis gender tadqiqotlari, ijtimoiy faoliyat, jamiyatni rivojlantirish, sotsiologiya, psixologiya kabi tegishli sohalardan birida kamida magistr darajasiga, shuningdek, infratuzilma loyihalarini ishlab chiqishda gender masalalaridagi harakatlar va tashabbuslarini keng tadbiq qilish va/yoki amalga oshirish bo'yicha 5 yildan kam bo'lmagan ish tajribasiga, shu bilan bir qatorda, gender masalalariga oid dasturlarni ishlab chiqish va amalga oshirish bo'yicha tegishli tajribaga hamda odamlar bilan kuchli aloqa qobiliyatlariga, mukammal og'zaki va yozma muloqot qobiliyatlariga ega bo'lishi lozim.
Qiziqish bildirmoqchi bo'lgan konsultantlar xizmat ko'rsatish uchun zarur malaka va tegishli tajribaga ega ekanliklarini ko'rsatadigan ma'lumotlarni taqdim etishlari kerak.

ЗАПРОС ВЫРАЖЕНИЯ ЗАИНТЕРЕСОВАННОСТИ
Проект: Реконструкция автомобильных дорог 4Р105 "Дарбанд-Бойсун-Элбаён" на участке км 5-70 и 4Р100 "Мангузар-Жаркурган-Бандихон-Олтинсой-Денов" на участке км 128-174 с участием Азиатского банка развития (АБР)
Специализация: Национальный специалист по гендерным вопросам
Номер пакета: SRRP/ICS/GS
Тип консультанта: Индивидуальный
Источник: Национальный
Метод отбора: Отбор индивидуального консультанта
Комитет по автомобильным дорогам при Министерстве транспорта Республики Узбекистан, объявляет конкурс по отбору национального специалиста по гендерным вопросам.
Специалист будет выбран в соответствии с процедурами и правилами АБР.
Квалификационные требования к специалисту: Специалист должен иметь не менее степень магистра в любой из соответствующих областей, таких как гендерные исследования, социальная деятельность, развитие сообществ, социология, психология и как минимум 5 лет опыта работы по широкому внедрению и/или реализации гендерных действий и инициатив в проектах развития инфраструктуры, а также соответствующий опыт в разработке и реализации программ, учитывающих гендерные аспекты, кроме того сильные навыки связи с людьми и отличные навыки устного и письменного общения.
Подробную информацию и техническое задание (ТЗ) можно получить из Уведомления о привлечении консультационных услуг (CSRN) в Системе управления консультантами (CMS) АБР, а также Выражения заинтересованности должны быть представлены через CMS АБР по адресу www.cms.adb.org 7 ноября 2022 года.