(KONSALTING XIZMATLARI-FIRMALARNI TANLASH)
Konsalting xizmatlari: loyihani batafsil tahlil qilish va qurilishni nazorat qilish bo'yicha maslahatchi
Moliyalashtirish usuli: qismlarga bo'lib sotish
Moliyalashtirish raqami UZB-0086
O'zbekiston Respublikasi Islom taraqqiyot bankidan M39, 1255-1315 km avtomobil yo'llarini rekonstruksiya qilish va modernizatsiya qilish xarajatlarini qoplash uchun mablag ' olish uchun ariza berdi va mablag'larning bir qismini maslahat xizmatlariga yo'naltirmoqchi.
Xizmatlar loyihani batafsil ko'rib chiqishni va yuqorida aytib o'tilgan loyiha uchun qurilishni nazorat qilishni o'z ichiga oladi, bu uchta qurilish shartnomasi doirasida amalga oshiriladi, har bir lot uchun 36 oylik qurilish muddati, nuqsonlar uchun javobgarlik davri (DLP) uchun 24 oy. Maslahatchi pudratchilarni safarbar qilishdan o'n ikki oy oldin ishga kelishi kutilmoqda (loyihani batafsil ko'rib chiqish/yo'l harakati xavfsizligi auditi – 6 oy va IA va GRP uchun xaridlarni qo'llab – quvvatlash-6 oy). Maslahatchining umumiy ishtirok etish vaqti/shartnoma muddati 72 oyni tashkil qilishi taxmin qilinmoqda. Maslahatchi kerakli xodimlarni va nuqsonlarni bartaraf etish davri (DLP) uchun jalb qilish muddatini hisoblab chiqishi va taklif qilishi kerak.
Maslahat xizmatlari quyidagilarni o'z ichiga oladi, lekin ular bilan cheklanmaydi, qurilish bo'yicha tender hujjatlarini tayyorlashda yordam berish va baholash jarayonida yordam berish, harakatni tortish tizimlarini sotib olishda yordam berish, loyihaning batafsil dizaynini ko'rib chiqish va yakuniy versiyasini tekshirish. qurilish rasmlari (IFC), qurilish ishlari bo'yicha shartnomalar bo'yicha barcha ishlarni nazorat qilish va sertifikatlash, qurilish qurilish ishlari bo'yicha shartnomalar, yo'l harakati xavfsizligi auditi, to'lovlarni monitoring qilish va loyihani baholash bo'yicha yordam va treninglar, baholash uchun mijozning salohiyatini oshirishga yordam berish xavfsizlik choralari va profilaktika choralari (ESHS) xalqaro va milliy siyosat va protseduralar doirasida, yo'llarni saqlash bo'yicha bilimlarni uzatish, pullik yo'llarni qo'llash va rivojlantirish. Topshiriqning kutilayotgan boshlanish sanasi 2023 yilning 3-choragi bo'lib, bu qiziqish bildirish uchun berilgan so'rovga (REOI) ilova qilingan TKning to'liq muvofiqligini ta'minlaydi.
Topshiriqni bajarish uchun batafsil texnik topshiriq (TK) qiziqish bildirish uchun ushbu so'rovga ilova qilinadi.
O 'zbekiston Respublikasi avtomobil yo' llari qo ' mitasi huzuridagi "Avtoyulinvest" agentligi ijro etuvchi agentlik sifatida xizmatlar ko 'rsatishga o'z qiziqishini bildirish uchun tegishli konsalting firmalarini ("maslahatchilar") taklif etadi. Manfaatdor maslahatchilar xizmatlarni taqdim etish uchun to'liq malakaga ega ekanliklarini ko'rsatadigan aniq ma'lumotlarni taqdim etishlari kerak (risolalar, shunga o'xshash topshiriqlarning tavsifi, shunga o'xshash sharoitlarda ishlash tajribasi, xodimlar o'rtasida tegishli ko'nikmalarga ega bo'lish va boshqalar).
Tanlov mezonlari, quyidagilar:
1. Texnik kompetentsiya - (so'nggi 10 yil ichida ushbu turdagi loyihalarda ishlash tajribasi), shu jumladan:
- Yo'l sohasida loyiha va tender hujjatlarini ishlab chiqish tajribasi;
- Yo'l qurilishi sohasida shartnomalarni boshqarish va qurilishni nazorat qilish tajribasi;
- FIDIC CoC (FIDIC Red Book CoC) qizil kitobi shartlari asosida qattiq qoplamali (sement-beton qoplamali) avtomobil yo'llarini loyiha boshqaruvi va qurilishini nazorat qilish.
2. So'nggi 10 yil ichida loyihalarni boshqarish va texnik nazorat bo'yicha XMI/xorijiy davlat moliya tashkilotlarida ish tajribasi;
3. Geografik vakolat: so'nggi 10 yil ichida mamlakat yoki mintaqada (MDH) yo'l-qurilish sohasida ishlash tajribasi;
Manfaatdor maslahatchilarning e'tibori 1.23 va 1.24-bandlarga qaratiladi Islom taraqqiyot bankining loyihani moliyalashtirish bo'yicha maslahat xizmatlarini sotib olish bo'yicha qo'llanmasida ko'rsatilgan ("xaridlar bo'yicha qo'llanma"), bu bankning rasmiy veb-saytida mavjud bo'lgan manfaatlar to'qnashuvi bo'yicha ITB siyosatini belgilaydi https://www.isdb.org/project-procurement/documents
Maslahatchilar o'z malakalarini oshirish uchun boshqa firmalar bilan birlashishlari mumkin, ammo assotsiatsiya qo'shma korxona va/yoki sub-konsalting shakli ekanligini aniq ko'rsatishi kerak. Qo'shma korxona bo'lgan taqdirda, qo'shma korxona tarkibidagi barcha sheriklar, agar ular tanlangan bo'lsa, butun shartnoma bo'yicha birgalikda javobgar bo'ladilar.
Maslahatchi QCBS-MC usuli bo'yicha tanlanadi, ITBga a'zo davlatlarning firmalarining qisqa ro'yxati xaridlar bo'yicha qo'llanmada keltirilgan.
Manfaatdor maslahatchilar qo'shimcha ma'lumotni quyidagi manzilda soat 09:00 dan 18:00 gacha (Toshkent vaqti bilan) ish vaqtida olishlari mumkin.
Qiziqish ifodalari 2023 yil 1 martgacha quyidagi manzilda (shaxsan yoki pochta orqali (masalan, DHL) yoki elektron pochta orqali) yozma ravishda etkazilishi kerak.

3073 February 8, 2023 Print Download (PDF 16 Kb)
The Republic of Uzbekistan has received financing from the Islamic Development Bank toward the cost of the Reconstruction and Upgrading of M39 Road 1255-1315 km, and intends to apply part of the proceeds for consultant services.
The services include Detailed Design Review and Construction Supervision for abovementioned project which will be implemented through three civil works contracts with an estimated construction duration of 36 months for each Lot with 24 months for Defect Liability Period (DLP). The consultant is expected to be on board twelve months before contractors' mobilization (Detailed Design Review/Road Safety Audit – 6 months plus Procurement Support to the EA and PIU –
6 months). It is assumed that the total involvement of the consultant / duration of the contract will be 72 months. The consultant must calculate and propose the necessary personnel and the period of their involvement for the DLP
The consulting services will involve, but not be limited, to assistance in preparation of Bidding Documents for Construction and help through Evaluation process, assistance in procurement of Weigh in Motion Systems , to review the detailed design of the project and validation of final 'issued for construction' (IFC) drawings, supervision and certification of all the works under the civil works contracts, civil works contracts administration, road safety audit, assistance and training in benefit monitoring and evaluation of project, assistance in increasing the employer's capacity for evaluation Safeguards measures and prevention activities (ESHS) within the framework of International and national policies and procedures, transfer of knowledge for road maintenance, application and development of toll roads. Expected start date of assignment is Q3,2023, ensuring full consistency with the TOR attached to this REOI
The "Avtoyulinvest" Agency under the Road Committee of the Republic of Uzbekistan as implementing agency now invites eligible consulting firms ("Consultants") to indicate their interest in providing the services. Interested Consultants must provide specific information which demonstrates that they are fully qualified to perform the services (brochures, description of similar assignments, experience in similar conditions, availability of appropriate skills among staff, etc.).
The shortlisting criteria are:
1.      Technical competence – (Experience in projects of this kind over the past 10 years), including:
-          Experience in the development of project and tender documentation in the road sector;
-          Experience in contract administration and construction supervision in the road construction sector;
-          Project management and supervision of the construction of highways with rigid pavement (cement concrete pavement) under the terms of FIDIC Red Book CoC
2.      Work experience within the IFI/FGFO on project management and technical supervision over the past 10 years;
3.      Geographical competence: Experience in the country or in the region (CIS) in the road construction industry over the past 10 years;
The attention of interested Consultants is drawn to Paragraphs, 1.23, and 1.24 of the Guidelines for Procurement of Consultant Services under Islamic Development Bank Project Financing (the "Procurement Guidelines"), setting forth IsDB's policy on conflict of interest which is available on the Bank's website at https://www.isdb.org/project-procurement/documents
Consultants may associate with other firms to enhance their qualifications, but should indicate clearly whether the association is in the form of a joint venture and/or a sub-consultancy. In the case of a joint venture, all the partners in the joint venture shall be jointly and severally liable for the entire contract, if selected.
A consultant will be selected in accordance with the QCBS-MC method with shortlist of firms from IsDB Member Countries set out in the Procurement Guidelines.
Interested consultants may obtain further information at the address below during office hours 09:00 to 18:00 hours (Tashkent time).
Expressions of interest must be delivered in a written form to the address below (in person, or by mail (example DHL), or by e-mail) by March 1, 2023.