3585 27-Aprel, 2023 Chop etish Yuklab olish (PDF 15 Kb)
Loyiha nomi: M39 avtomobil yo'linining 1255-1315 km qismlarini rekonstruksiya qilish va modernizatsiya qilish.
Tarmoq/soha nomi: Transport
MASLAHAT XIZMATLARI: Moliyaviy audit xizmatlari
Moliyalashtirish usuli: hadli kelishuv (bo'lib-bo'lib to'lashni moliyalashtirish)
Moliyalashtirish: UZB-0086
O'zbekiston Respublikasi Islom taraqqiyot banki ishtirokida "M39 avtomobil yo'lining 1255-1315-km qismlarini rekonstruksiya va modernizatsiya qilish xarajatlarini qoplash bo'yicha kelishuvni amalga oshirdi va ushbu mablag'larning bir qismini loyiha doirasidagi moliyaviy audit xizmatlariga yo'naltirmoqchi. Xizmatlar
(i)                Loyihaning Moliyaviy Hisobotlari - har bir moliyaviy yil oxirida Loyihaning moliyaviy holati toʻgʻri va adolatli koʻrinishini aks ettirilishi yoki yoʻqligi toʻgʻrisida professional fikr/xulosa bildirishni, shuningdek, Islom taraqqiyot bankidan kelib tushadigan pul mablag'lari  va  o'sha paytda tugaydigan davr mobaynida amalga oshirilgan xarajatlar hisobotini oʻz ichiga oladi;
(ii)             Xarajatlar to'g'risidagi hisobotda aniq va to'g'ri ko'rsatilgan xarajatlar Bank tomonidan moliyalashtirilishi mumkin va Loyihaning Moliyaviy hisobotida to'g'ri aks ettiriladi. Topshiriq Islom taraqqiyot banki va O'zbekiston hukumati tomonidan taqdim etilgan barcha loyiha resurslari auditini qamrab oladi.
Iltimos, Islom taraqqiyot bankining www.isdb.org veb-saytida 2022-yil 1-dekabrda eʼlon qilingan ushbu loyihaning umumiy xaridlar toʻgʻrisidagi bildirishnoma/xabarnomasiga (GPN) eʼtibor bering.
Topshiriq bo'yicha batafsil texnik topshiriq (TOR) ushbu qiziqish bildirish so'roviga ilova qilingan.
O'zbekiston Respublikasi Avtomobil yo'llari qo'mitasi huzuridagi "Avtoyulinvest" agentligi hozirda ijrochi tashkilot sifatida tegishli milliy sertifikatlangan auditorlik firmalarini ushbu xizmatlarni ko'rsatishga qiziqishlarini bildirish uchun taklif qilmoqda. Manfaatdor auditorlik firmalari xizmatlar ko'rsatish uchun yuqori malakali ekanliklarini ko'rsatadigan ma'lumotlarni taqdim etishlari kerak (broshyuralar, o'xshash topshiriqlarning tavsifi, tajriba, tegishli xodimlarning malakasi va boshqalar). Ushbu ishlar uchun minimal talab quyidagi sohalarda yoki vazifalarda tajriba bo'lishi kerak:
•  Shu kabi maxsus moliyaviy audit xizmatlari;
• Ko'p tarmoqli moliya tashkilotlari va/yoki xalqaro moliya institutlari tomonidan moliyalashtiriladigan loyihalarda moliyaviy audit xizmatlarini ko'rsatish tajribasi.
Asosiy ekspertlar tanlov bosqichida baholanmaydi.
Manfaatdor auditor konsultantlar e'tiboringizni "Islom taraqqiyot banki tomonidan moliyalashtiriladigan loyiha doirasida konsalting xizmatlarini xarid qilish" bo'yicha yo'riqnomaning ("Xaridlar bo'yicha yo'riqnoma") 1.23 va 1.24 bandlariga qarating, unda ITBning manfaatlar to'qnashuvi siyosati belgilab qo'yilgan.
Auditorlik firmalari o'z malakalarini oshirish uchun boshqa firmalar bilan birlashishi mumkin, lekin qo'shilish qo'shma korxona va/yoki subkonsalting kompaniyasi shakli ekanligini aniq ko'rsatishi kerak. Qo'shma korxonada qo'shma- korxonaning barcha sheriklari, agar tanlangan bo'lsa, butun shartnoma bo'yicha birgalikda va alohida javobgar bo'ladilar.
Auditorlik firmasi ITB tomonidan moliyalashtiriladigan loyiha doirasida konsalting xizmatlarini xarid qilish bo'yicha yo'riqnomada (2019-yil aprel) ko'rsatilgan "eng kam narx" asosida tanlov (LCS) usuliga muvofiq har yili topshiriqni bajarish uchun mahalliy nufuzli auditorlik firmalarining qisqa ro'yxatidan tanlanadi.
Manfaatdor auditorlik tashkilotlari qoʻshimcha maʼlumotlarni quyidagi manzil boʻyicha soat 09:00 dan 18:00 gacha bo'lgan ish vaqti davomida (mahalliy vaqt bilan) olishlari mumkin.
Qiziqish bildirish sorovnomalari yozma ravishda quyidagi manzilga elektron pochta yoki faks orqali 2023-yil 8-maygacha (mahalliy vaqt bilan 10:00) yuborilishi kerak.

(КОНСУЛЬТАЦИОННЫЕ УСЛУГИ – ПОДБОР ФИРМ)
Республика Узбекистан получила согласие на финансирование от Исламского банка развития на покрытие расходов по реконструкции и модернизации автодороги М39 1255-1315 км и намерена направить часть средств на услуги финансового аудита. Услуги включают в себя выражение профессионального мнения о том, (i) Финансовая отчетность Проекта (PFS) отражает правдивое и достоверное представление о финансовом положении Проекта на конец каждого финансового года, а также о поступлениях средств от Исламского банка развития и расходах, осуществленных в течение периода, заканчивающийся на тот момент, и (ii) расходы, возмещенные на основании Отчетов о расходах, имеют право на финансирование Банком и должным образом отражены в Финансовых отчетах проекта. Задание будет охватывать аудит всех ресурсов проекта, предоставленных Исламским банком развития и Правительством Узбекистана.
Пожалуйста, обратите внимание к Общему уведомлению о закупках (GPN) данного проекта, которые появились на веб-сайте Исламского банка развития по адресу www.isdb.org от 1 декабря 2022 года.
Подробное техническое задание (ТЗ) для задания прилагается к настоящему запросу на выражение заинтересованности.
Агентство "Автоюлинвест" при Комитете автомобильных дорог Республики Узбекистан в качестве исполнительного агентства-настоящее время приглашает правомочные национальные сертифицированные аудиторские фирмы выразить свою заинтересованность в предоставлении услуг. Заинтересованные аудиторские фирмы должны предоставить информацию, свидетельствующую о том, что они обладают квалификацией для оказания услуг (брошюры, описание аналогичных заданий, опыт работы в аналогичных условиях, наличие соответствующих навыков у персонала и т. д.). Минимальным требованием для этих заданий должен быть опыт работы в следующих областях или задачах:
• Аналогичные специальные услуги финансового аудита;
• Опыт оказания услуг финансового аудита в проектах, финансируемых многопрофильными финансовыми учреждениями и/или международными финансируемыми организациями.
Ключевые эксперты не будут оцениваться на этапе отбора кандидатов.
Обратить внимание заинтересованных консультантов на параграфы 1.23 и 1.24 Руководства по закупкам консультационных услуг в рамках проекта финансируемого Исламским банком развития ("Руководство по закупкам"), в которых изложена политика ИБР в отношении конфликта интересов.
Аудиторские фирмы могут объединяться с другими фирмами для повышения своей квалификации, но должны четко указывать, является ли объединение формой совместного предприятия и/или субконсалтинговой компании. В случае совместного предприятия все партнеры по совместному предприятию несут солидарную ответственность по всему договору, если они выбраны.
Аудиторская фирма будет выбрана в соответствии с методом отбора на основе наименьшей стоимости (LCS), изложенным в Руководстве по закупке консультационных услуг в рамках проекта финансируемого ИБР (апрель 2019 г.) из короткого списка местных авторитетных аудиторских фирм для проведения/выполнение задание на ежегодной основе.
Заинтересованные аудиторские фирмы могут получить дополнительную информацию по указанному ниже адресу в рабочее время с 09:00 до 18:00 (местное время).
Выражения заинтересованности должны быть доставлены в письменной форме по указанному ниже адресу по электронной почте или по факсу до 10 мая 2023 года (10:00 по местному времени).