3585 27-Aprel, 2023 Chop etish Yuklab olish (PDF 15 Kb)
Loyiha nomi: M39 avtomobil yo'linining 1255-1315 km qismlarini rekonstruksiya qilish va modernizatsiya qilish.
Tarmoq/soha nomi: Transport
MASLAHAT XIZMATLARI: Moliyaviy audit xizmatlari
Moliyalashtirish usuli: hadli kelishuv (bo'lib-bo'lib to'lashni moliyalashtirish)
Moliyalashtirish: UZB-0086
O'zbekiston Respublikasi Islom taraqqiyot banki ishtirokida "M39 avtomobil yo'lining 1255-1315-km qismlarini rekonstruksiya va modernizatsiya qilish xarajatlarini qoplash bo'yicha kelishuvni amalga oshirdi va ushbu mablag'larning bir qismini loyiha doirasidagi moliyaviy audit xizmatlariga yo'naltirmoqchi. Xizmatlar
(i)                Loyihaning Moliyaviy Hisobotlari - har bir moliyaviy yil oxirida Loyihaning moliyaviy holati toʻgʻri va adolatli koʻrinishini aks ettirilishi yoki yoʻqligi toʻgʻrisida professional fikr/xulosa bildirishni, shuningdek, Islom taraqqiyot bankidan kelib tushadigan pul mablag'lari  va  o'sha paytda tugaydigan davr mobaynida amalga oshirilgan xarajatlar hisobotini oʻz ichiga oladi;
(ii)             Xarajatlar to'g'risidagi hisobotda aniq va to'g'ri ko'rsatilgan xarajatlar Bank tomonidan moliyalashtirilishi mumkin va Loyihaning Moliyaviy hisobotida to'g'ri aks ettiriladi. Topshiriq Islom taraqqiyot banki va O'zbekiston hukumati tomonidan taqdim etilgan barcha loyiha resurslari auditini qamrab oladi.
Iltimos, Islom taraqqiyot bankining www.isdb.org veb-saytida 2022-yil 1-dekabrda eʼlon qilingan ushbu loyihaning umumiy xaridlar toʻgʻrisidagi bildirishnoma/xabarnomasiga (GPN) eʼtibor bering.
Topshiriq bo'yicha batafsil texnik topshiriq (TOR) ushbu qiziqish bildirish so'roviga ilova qilingan.
O'zbekiston Respublikasi Avtomobil yo'llari qo'mitasi huzuridagi "Avtoyulinvest" agentligi hozirda ijrochi tashkilot sifatida tegishli milliy sertifikatlangan auditorlik firmalarini ushbu xizmatlarni ko'rsatishga qiziqishlarini bildirish uchun taklif qilmoqda. Manfaatdor auditorlik firmalari xizmatlar ko'rsatish uchun yuqori malakali ekanliklarini ko'rsatadigan ma'lumotlarni taqdim etishlari kerak (broshyuralar, o'xshash topshiriqlarning tavsifi, tajriba, tegishli xodimlarning malakasi va boshqalar). Ushbu ishlar uchun minimal talab quyidagi sohalarda yoki vazifalarda tajriba bo'lishi kerak:
•  Shu kabi maxsus moliyaviy audit xizmatlari;
• Ko'p tarmoqli moliya tashkilotlari va/yoki xalqaro moliya institutlari tomonidan moliyalashtiriladigan loyihalarda moliyaviy audit xizmatlarini ko'rsatish tajribasi.
Asosiy ekspertlar tanlov bosqichida baholanmaydi.
Manfaatdor auditor konsultantlar e'tiboringizni "Islom taraqqiyot banki tomonidan moliyalashtiriladigan loyiha doirasida konsalting xizmatlarini xarid qilish" bo'yicha yo'riqnomaning ("Xaridlar bo'yicha yo'riqnoma") 1.23 va 1.24 bandlariga qarating, unda ITBning manfaatlar to'qnashuvi siyosati belgilab qo'yilgan.
Auditorlik firmalari o'z malakalarini oshirish uchun boshqa firmalar bilan birlashishi mumkin, lekin qo'shilish qo'shma korxona va/yoki subkonsalting kompaniyasi shakli ekanligini aniq ko'rsatishi kerak. Qo'shma korxonada qo'shma- korxonaning barcha sheriklari, agar tanlangan bo'lsa, butun shartnoma bo'yicha birgalikda va alohida javobgar bo'ladilar.
Auditorlik firmasi ITB tomonidan moliyalashtiriladigan loyiha doirasida konsalting xizmatlarini xarid qilish bo'yicha yo'riqnomada (2019-yil aprel) ko'rsatilgan "eng kam narx" asosida tanlov (LCS) usuliga muvofiq har yili topshiriqni bajarish uchun mahalliy nufuzli auditorlik firmalarining qisqa ro'yxatidan tanlanadi.
Manfaatdor auditorlik tashkilotlari qoʻshimcha maʼlumotlarni quyidagi manzil boʻyicha soat 09:00 dan 18:00 gacha bo'lgan ish vaqti davomida (mahalliy vaqt bilan) olishlari mumkin.
Qiziqish bildirish sorovnomalari yozma ravishda quyidagi manzilga elektron pochta yoki faks orqali 2023-yil 8-maygacha (mahalliy vaqt bilan 10:00) yuborilishi kerak.

3582 April 27, 2023 Print Download (PDF 15 Kb)
The Republic of Uzbekistan has received financing from the Islamic Development Bank toward the cost of the Reconstruction and Upgrading of M39 Road 1255-1315 km, and intends to apply part of the proceeds for financial auditing services. The services include expressing a professional opinion as to whether (i) the Project Financial Statements (PFS) show true and fair view of the Project's financial position as of the end of each fiscal year and funds receipts from Islamic Development Bank and expenditures incurred during the period then ending, and (ii) the expenditures reimbursed on basis of Statements of Expenditures are eligible to Bank financing and are reflected on the PFS properly. The assignment will cover auditing of all project resources provided by Islamic Development Bank and the Government of Uzbekistan.
Please refer to the General Procurement Notices (GPN) for this project that appeared in the website of Islamic Development bank at www.isdb.org dated December 1, 2022.
The "Avtoyulinvest" Agency under the Road Committee of the Republic of Uzbekistan as implementing agency now invites eligible national chartered auditing firms to indicate their interest in providing the services. Interested auditing firms must provide information indicating that they are qualified to perform the services (brochures, description of similar assignments, experience in similar conditions, availability of appropriate skills among staff, etc.). Experience in the following area or tasks shall be the minimum requirement for these assignments:
• Similar Specific Financial Audit Services;
• Experience of Financial Audit Services in Projects, financed by Multi-Development Financial Institutions and/or any international organization financed.
Key Experts will not be evaluated at the shortlisting stage.
The attention of interested Consultants is drawn to Paragraphs, 1.23, and 1.24 of the Guidelines for Procurement of Consultant Services under Islamic Development Bank Project Financing (the "Procurement Guidelines"), setting forth IsDB's policy on conflict of interest.
Auditing firms may associate with other firms to enhance their qualifications, but should indicate clearly whether the association is in the form of a joint venture and/or a sub-consultancy. In the case of a joint venture, all the partners in the joint venture shall be jointly and severally liable for the entire contract, if selected.
Auditing firm will be selected in in accordance with the Least cost-based selection' (LCS) method set out in the Guidelines for Procurement of Consultant Services under IsDB Project Financing (April 2019) from a shortlist of local reputable audit firms to carry out the assignment on a yearly basis.
Interested audit firms may obtain further information at the address below during office hours, from 09:00 to 18:00 hours (local time).
Expressions of interest must be delivered in a written form to the address below by e-mail or by fax by May 10, 2023 (10.00 am local time).