Qo'mitada bayram tadbiri
Avtomobil yo'llari davlat qo'mitasida O'zbekiston Respublikasi mustaqilligining 27 yilligiga bag'ishlangan "Aziz va yagonamsan, jonajon O'zbekistonim!" mavzusida madaniy-ma'rifiy tadbir bo'lib o'tdi. Unda O'zbek Milliy akademik drama teatrining bir guruh san'atkorlari ishtirok etishdi.
Bayram tadbirida ishtirok etganlar o'z chiqishlari davomida Respublikamiz iqtisodiy rivojiga o'zlarining munosib hissalarini qo'shib kelayotgan yo'lsozlarning bugungi zahmatli mehnati – bunyodkorlik hukm surayotgan, jahon sahnida o'z o'rniga ega bo'lib borayotgan O'zbekistonimiz taraqqiyotiga munosib ulush bo'lib qo'shilayotgani, bugungi bunyodkorlik, barqarorlik, bayram kayfiyatining barchasiga aynan yurtimizdagi tinchlik va barqarorlik sabab ekanini ta'kidladi.
Mehmonlar – O'zbekiston xalq artisti Malik Ibrohimova, O'zbekistonda xizmat ko'rsatgan artist Muyassar Berdiqulova, Milliy teatrning taniqli aktrisasi Vazira Yunusova hamda yosh aktyor Farrux Botirovlar o'z chiqishlarida yurtimizning necha asrlik orzusi ushalgan ulug' bir ayyom asriy qonlar, juvonmarg ketgan jonlar, xalqimizning pok va kurashchan farzandlari uvol ketgan umri evaziga qo'lga kiritilgan muqaddas ne'matimiz – ozodlik ayyomimiz ekanini xalqchil, badiiy ifodalar bilan so'zlab berdi.
San'atkorlar o'z chiqishlari davomida talqin etgan rollaridan parchalar, monologlar ijro etishdi hamda yig'ilganlarni qiziqtirgan ko'plab savollarga javob berishdi.

Мероприятие, посвященная к дню Независимости
В Государственном комитете по автомобильным дорогам состоялось духовно-просветительское мероприятие "Ты дорог мне, родной, любимый Узбекистан!", посвященное к 27-летию независимости нашей Родины. В нем участвовали артисты Узбекского академического театра драмы.
Участники и гости праздничного мероприятия отметили, что под руководством Президента в стране во всех сферах наглядно проявляются результаты широкомасштабных реформ, в том числе кардинальное преображение облика нашей страны, ее городов и сел, постоянно растущее благосостояние населения. Это отражается и в жизни дорожников.
Народная артиска Узбекистана Малика Ибрагимова, также заслуженная артистка Республики Муяссар Бердикулова, известная артиска театра Вазира Юнусова и молодой актёр Фаррух Батыров подчеркнули, что именно независимость открыла нам путь для возрождения наших ценностей, религии, чести и достоинства. Благодаря ее в сегодняшний день развивается национальноя культура нашей страны.
Выступления любимых артистов Узбекского национального академического театра продолжилось лирическими отступлениями и ответами на вопросы. В такой оживленной атмосфере завершилось мероприятие, проходившее в комитете.