Qo'mitada yangi yil tadbiri
Avtomobil yo'llari davlat qo'mitasida yangi yil bayrami munosabati bilan "Ezguliklarga to'la Yangi yil muborak!" mavzusida madaniy-ma'rifiy tadbir bo'lib o'tdi.
Unda taniqli kino va teatr aktyorlari – O'zbekiston xalq artisti To'ti Yusupova hamda O'zbekistonda xizmat ko'rsatgan artist Alisher Otaboev ishtirok etishdi.
Qo'mita raisi A.Abduvaliev hamda mehmonlar yig'ilganlarni yangi yil bayrami bilan tabriklab, 2019 yilning "Faol investitsiyalar va ijtimoiy rivojlanish yili" deb atalgani zamirida inson manfaati va xalq farovonligi kabi insoniy tushunchalar yotgani, bu esa barcha sohalar qatori – yo'lsozlarga ham alohida mas'uliyat yuklashi haqida so'z yuritishdi.
San'atkorlar o'z chiqishlari davomida ijro etgan rollaridan parchalar, monologlar ijro etishdi hamda yig'ilganlarni qiziqtirgan ko'plab savollarga javob berishdi.

Новогоднее мероприятие в комитете
В Государственном комитете по автомобильным дорогам состоялось духовно-просветительское, праздничное мероприятие посвященное Новому году.
В нем приняли участие известные актеры театра и кино - народная артистка Узбекистана Тути Юсупова и заслуженный артист Республики Алишер Отабоев.
Председатель комитета А.Абдувалиев и гости поздравляя собравшихся с Новым годом, отметили, что новый 2019 год – который был назван "Годом активных инвестиций и социального развития", является примером гуманизма и благосостояния людей. Подчеркивалось, что это накладывает ответственность на все сектора, в том числе и дорожникам.
Выступления любимых артистов продолжилось лирическими отступлениями и ответами на вопросы. В такой оживленной атмосфере завершилось мероприятие, проходившее в комитете.