Qurilishni texnik nazorat qilish bo'yicha konsalting xizmatlariga Qiziqish Bildirishni (QB) taqdim etish uchun e'lon
2763 31-Avgust, 2021 Chop etish Yuklab olish (PDF 11 Kb)
Loyiha soni
53312-001-UZB
4R105 "Darband – Boysun – Elbayon" avtomobil yo'lining 5 – 70 km qismini va 4R100 "Mang'uzor – Jarqo'rg'on – Bandixon – Oltinsoy – Denov" avtomobil yo'lining 128 – 174 km qismini rekonstruksiya qilish loyihasi (National Road Development Project)
Topshiriqning nomi
Qurilishni texnik nazorat qilish bo'yicha Konsultant
Loyiha joylashgan davlat
O'zbekiston Respublikasi tomonidan Osiyo taraqqiyot banki (OTB) mablag'lari hisobidan Surxondaryo viloyatining 106,4 km uzunlikdagi 4R105 "Darband – Boysun – Elbayon" avtomobil yo'lining 5 - 70 km qismini va 4R100 "Mang'uzor – Jarqo'rg'on – Bandixon – Oltinsoy – Denov" avtomobil yo'lining 128 - 174 km qismini sement-beton qoplamali yo'lga o'tkazgan holda rekonstruksiya qilish loyihasini moliyalashtirish so'ralgan. Ushbu mablag'ning bir qismi qurilishni texnik nazorat qilish konsultant shartnomasi to'lovlariga yo'naltiriladi.
Konsalting xizmatlari ("Xizmatlar") qurilishni texnik nazorat qilishni o'z ichiga oladi. Konsalting xizmatlari loyihaning ishchi hujjatlarini ko'rib chiqish va yakuniy "qurilish uchun berilgan" chizmalarni tekshirish, sifat va miqdor bo'yicha, qurilish shartnomalari bo'yicha barcha ishlarni nazorat qilish va sertifikatlashni o'z ichiga oladi, hamda xizmatlar qurilish shartnomalari bo'yicha boshqaruv va foyda, xizmatlar monitoringi va baholashni 30 kalendar oy davomida va 24 kalendar oy davomida (xodimlar soni qisqartiligan holda) qurilishga berilgan kafolat davrida taqdim etilishi ko'zda tutilgan.
O'zbekiston Respublikasi Transport vazirligi huzuridagi Avtomobil yo'llari qo'mitasi OTBga a'zo davlatlardan bo'lgan konsalting firmalarni ("Konsultantlar") qurilish ishlarini texnik nazorat qilish bo'yicha xizmatlarni ko'rsatishga qiziqish bildirishni taqdim etishga taklif qiladi. Qiziqish bildiradigan Konsultantlar xizmatlarni bajarish uchun zarur malakaga va tegishli tajribaga ega ekanliklarini ko'rsatuvchi ma'lumotlarni taqdim etishlari lozim.

Запрос на выражение заинтересованности (ВЗ) консалтинговых фирм на консультационные услуги по надзору за строительством
2762 31 авг., 2021 Распечатать Скачать (PDF 112 Kb)
53312-001-UZB
"Реконструкция автомобильной дороги 4Р100 по направлению "к. Мангузар – г. Жаркурган – к. Бандихон – к. Олтинсой – г. Денов" и "Реконструкция автомобильной дороги 4Р105 по направлению "Дарбанд к. – Бойсун ш. – Элбаён к." на участке км 5-70" (National Road Development Project)
Название задания:
Консультант по надзору за строительством
Страна проекта
Правительство Республики Узбекистан запросило финансирование от Азиатского банка развития ("Банк") в форме займа на покрытие затрат на осуществление Проекта "Реконструкция автомобильной дороги 4Р100 по направлению "к. Мангузар – г. Жаркурган – к. Бандихон – к. Олтинсой – г. Денов" и "Реконструкция автомобильной дороги 4Р105 по направлению "Дарбанд к. – Бойсун ш. – Элбаён к." на участке км 5-70" и намерено использовать часть средств этого займа для оплаты консультационных услуг, которые будут закупаться в рамках данного проекта.
Консультационные услуги ("Услуги") включают в себя надзор за строительством, консультационные   услуги будут включать, но не ограничиваться, рассмотрением рабочей документации и проверкой окончательных "выданных для строительства" чертежей, надзор и сертификацию всех работ по контрактам на строительные работы по качеству и количеству, администрирование контрактов на строительно-монтажные работы, а также мониторинг и оценку выгод, услуги будут предоставляться в течение 30 календарных месяцев и 24 календарных месяцев (с сокращенным количеством персонала) в период уведомления о дефектах по контрактам на строительство.
Комитет по автомобильным дорогам при Министерстве транспорта Республики Узбекистан приглашает соответствующие требованиям консалтинговые фирмы ("Консультанты") заявить о своей заинтересованности в предоставлении Услуг по надзору за строительством. Заинтересованные Консультанты должны предоставить информацию, демонстрирующую, что они обладают необходимой квалификацией и соответствующим опытом для выполнения Услуг.
Более подробная информация об услугах представлена в Техническом задании, прилагаемом к CSRN АБР (www.csrn.adb.org).