Shavkat Mirziyoev – O'zbekistonning saylangan Prezidenti
5-dekabr kuni poytaxtimizda Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O'zbekiston Liberal-demokratik partiyasining Prezident saylovining dastlabki natijalariga bag'ishlangan tadbiri bo'lib o'tdi.
Tadbirda O'zLiDeP faollari, tadbirkorlar va ishbilarmonlar, turli soha vakillari, san'at va madaniyat namoyandalari, keng jamoatchilik ishtirok etdi.
Yig'ilganlar Prezident saylovini yoritish bo'yicha Respublika matbuot markaziga onlayn tarzida bog'lanib, saylovning dastlabki natijalarini kuzatib bordi.
O'zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovining dastlabki natijalariga ko'ra, O'zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovida Shavkat Miromonovich Mirziyoyev 15 million 906 ming 724 ovoz, ya'ni saylovda ishtirok etgan saylovchilar umumiy sonining 88,61 foiz ovozi bilan g'alaba qozongani haqidagi xabar yig'ilganlar tomonidan gulduros qarsaklar bilan kutib olindi.
Shavkat Mirziyoyev tadbirda so'zga chiqib, o'ziga bildirilgan yuksak ishonch uchun butun xalqimizga minnatdorlik bildirdi. Birinchi Prezidentimiz Islom Karimov rahnamoligida o'tgan 25-yilda mamlakatimiz hayotining barcha sohalarida beqiyos o'zgarishlar amalga oshirilgani, milliy davlatchiligimizning mustahkam asoslari yaratilib, demokratik huquqiy davlat, kuchli fuqarolik jamiyati shakllantirilgani, bozor iqtisodiyoti tamoyillari rivojlantirilganini ta'kidladi. Bunday keng ko'lamli ishlarni izchil davom ettirish barchamizning, butun xalqimizning eng asosiy maqsadi, burchidir. Zero, Vatan ravnaqi, yurt kelajagi, xalq farovonligi mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlarning bosh g'oyasidir.
O'zbekiston Respublikasi Prezidenti sayloviga tayyorgarlik ko'rish va uni o'tkazish jarayonini kuzatib borgan beshta xalqaro tashkilot – Yevropada xavfsizlik va hamkorlik tashkilotining Demokratik institutlar va inson huquqlari bo'yicha byurosi, Mustaqil Davlatlar Hamdo'stligi, Shanxay hamkorlik tashkiloti, Butunjahon saylov organlari assotsiatsiyasi va Islom hamkorlik tashkilotidan, 46 davlatdan kelgan 600 ga yaqin kuzatuvchilarga ham samimiy minnatdorlik bildirdi.
Saylovda xalqimiz mamlakatimizdagi tinchlik va osoyishtalik barqaror bo'lishi, xalqimizning turmush farovonligi yanada yuksalishi, davlatimizning xalqaro miqyosdagi nufuzini mustahkamlash, rivojlangan davlatlar qatoridan munosib o'rin egallashi uchun ovoz berdi. Har bir saylovchi o'z oilasi, farzandlari baxtu kamoli, yorug' kelajagi uchun ovoz berdi.
Eng muhimi, xalqimiz ushbu saylov orqali dunyo hamjamiyati oldida juda muhim, mas'uliyatli sinovdan muvaffaqiyatli o'tdi. Birinchi Prezidentimiz ilgari surgan g'oyalarga sodiqligini, o'zaro ahil, hamjihatligini, Vatan taqdiri, xalqimiz kelajagi uchun befarq emasligini, ulug' maqsadlar yo'lida yakdillik bilan harakat qilishini va ulkan natijalarga erisha olishini yana bir bor namoyon qildi. Buni dunyoning turli mintaqalaridan, nufuzli xalqaro tashkilotlardan kelgan kuzatuvchilar ham e'tirof etdi.
Videokonferensaloqa shaklida o'tgan tadbirda Qoraqalpog'iston Respublikasi va viloyatlar markazlaridan ko'p ming sonli odamlar ishtirok etdi.

Шавкат Мирзиёев – избранный Президент Узбекистана
5 декабря в Ташкенте состоялось мероприятие, организованное Движением предпринимателей и деловых людей - Либерально-демократической партией Узбекистана, посвященное предварительным результатам выборов Президента нашей страны.
В мероприятии приняли участие активисты УзЛиДеП, предприниматели и деловые люди, работники различных сфер, деятели культуры и искусства, представители широкой общественности.
Собравшиеся в режиме онлайн подключились к проходившему в Республиканском пресс-центре по освещению выборов Президента брифингу, посвященному предварительным результатам выборов.
Озвученное в ходе брифинга сообщение о том, что по предварительным результатам выборов Президента Республики Узбекистан Шавкат Миромонович Мирзиёев получил 15 миллионов 906 тысяч 724 голоса, то есть его кандидатуру поддержали 88,61 процента избирателей, собравшиеся встретили бурными аплодисментами.
На мероприятии выступил Шавкат Мирзиёев. Он выразил благодарность народу Узбекистана за оказанное ему высокое доверие. Отметил, что за минувшие 25 лет под руководством Первого Президента Узбекистана Ислама Каримова были осуществлены колоссальные преобразования во всех сферах жизни нашей страны, внедрены принципы рыночной экономики, прочно укреплены основы суверенитета, сформированы демократическое правовое государство и сильное гражданское общество. Дальнейшее последовательное продолжение этой широкомасштабной работы является главной целью всего нашего народа. Ибо, обеспечение светлого будущего Родины, благополучия народа являются основной идеей нашей независимости.
Ш.Мирзиёев искренне поблагодарил также наблюдавших за подготовкой и проведением выборов Президента Республики Узбекистан представителей пяти международных организаций - Бюро по демократическим институтам и правам человека Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе, Содружества Независимых Государств, Шанхайской организации сотрудничества, Всемирной ассоциации избирательных органов и Организации исламского сотрудничества, а также около 600 наблюдателей из 46 стран.
На выборах народ Узбекистана проголосовал за стабильность мира и спокойствия в нашей стране, дальнейшее повышение благополучия населения, укрепление международного авторитета страны, обретение ею достойного места в числе развитых государств мира. Каждый избиратель голосовал за счастье и светлое будущее своей семьи и детей.
Самое важное, наш народ на глазах всего мирового сообщества успешно преодолел это чрезвычайно важное и ответственное испытание. Наши соотечественники в очередной раз продемонстрировали, что они преданы выдвинутым Первым Президентом Узбекистана идеям, дружны и едины, не безразличны к судьбе Родины и будущему народа, сплоченно идут к намеченным высоким целям и способны достичь огромных успехов. Это признали и наблюдатели из разных регионов мира и авторитетных международных организаций.
В мероприятии, прошедшем в формате видеоконференции, приняли участие тысячи наших соотечественников из Республики Каракалпакстан, областей и города Ташкента.