Shavkat Mirziyoev va Sooronbay Jeenbekov hamkorlik masalalarini muhokama qildilar
O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoev Bishkek shahrida Qirg'iziston Respublikasi Prezidenti Sooronbay Jeenbekov bilan uchrashdi.
Suhbat avvalida davlatimiz rahbari Qirg'iziston Prezidentini Shanxay hamkorlik tashkilotidagi muvaffaqiyatli raisligi bilan tabriklab, ko'rsatilayotgan samimiy qabul uchun minnatdorlik bildirdi.
Prezidentlar mamlakatlarimiz o'rtasidagi do'stlik va strategik sheriklik munosabatlari tobora mustahkamlanib borayotganini katta mamnuniyat bilan qayd etdilar.
O'zaro savdo hajmi izchil ortmoqda, iqtisodiyotning turli tarmoqlarida kooperatsiya yo'lga qo'yilmoqda, madaniy-gumanitar almashinuv kengaymoqda.

4525 June 13, 2019 Print Download (PDF 30 Kb)
Upon arrival in Bishkek city, the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev met with the President of the Kyrgyz Republic Sooronbay Jeenbekov.
The President of Uzbekistan congratulated the President of Kyrgyzstan on successful chairmanship in the Shanghai Cooperation Organization, as well as expressed gratitude for the warm welcome.
Presidents noted with deep satisfaction the consistent development and strengthening of friendship and strategic partnership between the two countries.
The trade turnover is dynamically growing, cooperation is being established in various sectors of the economy, cultural-humanitarian exchange is expanding.