Shavkat Mirziyoyev Dushanbega joʻnab ketdi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Mustaqil Davlatlar Hamdoʻstligi Davlat rahbarlari kengashining navbatdagi majlisida ishtirok etish uchun 27-sentyabr kuni Tojikistonga joʻnab ketdi.
Sammit kun tartibidan turli sohalardagi koʻp qirrali hamkorlikni yanada rivojlantirishning joriy holati va istiqbollariga doir keng koʻlamli masalalar oʻrin olgan.
Shuningdek, davlat rahbarlari 2019-yilda Hamdoʻstlikka raislik qiladigan mamlakat, Davlat rahbarlari kengashining navbatdagi majlisini oʻtkazish joyi va muddatini belgilash masalalarini koʻrib chiqadi, mintaqaviy va xalqaro siyosatning dolzarb muammolari yuzasidan fikr almashadi.
Oʻzbekiston Prezidentining tashrifi doirasida ikki tomonlama uchrashuvlar oʻtkazish ham koʻzda tutilgan.

Shavkat Mirziyoyev departs for Dushanbe
On September 27, the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev departed for Tajikistan to attend the regular meeting of the Council of Heads of States of the Commonwealth of Independent States.
The agenda of the summit includes a wide range of issues related to the current state and prospects for further development of multilateral cooperation in various fields.
The Heads of States will also consider issues of chairmanship in the Commonwealth in 2019, the venue and date of the next meeting of the CHS CIS, exchange views on the current regional and international issues.
The program of the visit of the President of Uzbekistan also includes a number of bilateral meetings in the city of Dushanbe.