Qarz bitimi: №.: 5679-UZB
O'zbekiston Respublikasi "Mahalliy ahamiyatdagi avtomobil yo'llarini rivojlantirish" loyihasi xarajatlarini qoplash uchun Xalqaro taraqqiyot assotsiatsiyasidan (IDA) mablag' oldi va ayni paytda mablag'larning bir qismini Toshkent viloyatidagi mahalliy ahamiyatdagi avtomobil yo'llarini kapital ta'mirlashga yo'naltirmoqchi.
Oʻzbekiston Respublikasi Avtomobil yoʻllari qoʻmitasi Toshkent viloyatidagi 26 ta mahalliy ahamiyatdagi avtomobil yoʻllarini kapital taʼmirlash boʻyicha tanlov ishtirokchilarini muhrlangan tender takliflarini taqdim etishni taklif etadi. Qurilish ishlari 8 ta uchastkaga bo'lingan. Ishlar qatoriga yo'llarni kapital ta'mirlash va ular bilan bog'liq yordamchi ishlar, ko'priklarni ta'mirlash va rekonstruksiya qilish, shaharlarda elektr (yorug'lik) ishlari kiradi.
Tender tartib-qoidalari Jahon bankining XTTB ssudalari va kreditlari hamda Xalqaro hamkorlik tashkilotining grantlari uchun tovarlar, ishlar va konsalting boʻlmagan xizmatlarni xarid qilish boʻyicha yoʻriqnomasiga (2011-yil yanvar oyida qayta koʻrib chiqilgan va 2014-yil iyul oyida qayta koʻrib chiqilgan) muvofiq Xalqaro tanlov savdolari orqali oʻtkaziladi. xaridlar bo'yicha qo'llanmada ta'riflanganidek, barcha talabgorlar uchun ochiqdir. Bundan tashqari, Jahon bankining manfaatlar to'qnashuvi siyosatiga havola qilingan 1.6 va 1.7 bandlarini ko'rib chiqishingiz mumkin.
Manfaatdor tender ishtirokchilari qo'shimcha ma'lumot olishlari va tender hujjatlari bilan ish vaqti davomida soat 09:00 dan 18:00 gacha quyidagi manzilda tanishishlari mumkin.
Manfaatdor tender ishtirokchilari quyidagi manzilga yozma so'rov yuborgandan so'ng, tender hujjatlarining to'liq to'plamini ingliz tilida sotib olishlari mumkin.

THE REPUBLIC OF UZBEKISTAN
The Republic of Uzbekistan has applied for credit from the International Development Association (IDA) toward the cost of the Regional Roads Development Project, and intends to apply part of the proceeds toward payments under the contract for the Regional Roads Rehabilitation in Tashkent Region.
The Committee for Roads of the Republic of Uzbekistan now invites sealed bids from eligible bidders for rehabilitation of the 26 regional roads in Tashkent Region. The works are subdivided in 8 lots. Works including rehabilitation of carriageway and related support works, repair and reconstruction of bridges, also electric installation works (lighting) in city areas.
Bidding will be conducted through the International Competitive Bidding procedures as specified in the World Bank's Guidelines: Procurement of Goods, Works and Non-Consulting Services under IBRD Loans and IDA Credits & Grants by World Bank Borrowers (January 2011) ("Procurement Guidelines"), and is open to all eligible bidders as defined in the Procurement Guidelines. In addition, please refer to paragraphs 1.6 and 1.7 setting forth the World Bank's policy on conflict of interest.
Interested eligible bidders may obtain further information from and inspect the bidding documents during office hours 09:00 to 18:00 at the address given below.
Bids must be delivered to the address below on or before 3:00 p.m. (by Tashkent time) on January 25, 2022. Electronic bidding will not be permitted. Late bids will be rejected. Bids will be publicly opened in the presence of the bidders' designated representatives and anyone who choose to attend at the address below at 3:00 p.m. (by Tashkent time) on January 25, 2022.