Turkmaniston Prezidentining O'zbekistonga tashrifiga doir
O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Islom Karimovning taklifiga binoan Turkmaniston Prezidenti Gurbanguli Berdimuhamedov 2015-yil 7-8-oktabr kunlari rasmiy tashrif bilan mamlakatimizda bo'ladi.
Oliy darajadagi uchrashuvlar chog'ida O'zbekiston va Turkmanistonning siyosiy, savdo-iqtisodiy, transport va kommunikatsiyalar, madaniy-gumanitar va boshqa sohalardagi hamkorligining bugungi holati va uni yanada rivojlantirish istiqbollarini muhokama qilish, dolzarb mintaqaviy va xalqaro masalalar yuzasidan fikr almashish rejalashtirilgan.
Tashrif yakunlari bo'yicha ikki davlat rahbarlarining Qo'shma bayonotini qabul qilish, iqtisodiyot, transport, bojxona, turizm, fan-texnika, sog'liqni saqlash va sport sohalaridagi o'zaro manfaatli aloqalarni izchil rivojlantirishga doir qator hujjatlar imzolanishi mo'ljallangan.

О визите в Узбекистан Президента Туркменистана
По приглашению Президента Республики Узбекистан Ислама Каримова 7-8 октября 2015 года нашу страну с официальным визитом посетит Президент Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедов.
В рамках очередной узбекско-туркменской встречи на высшем уровне планируется обсудить состояние и перспективы дальнейшего развития двустороннего сотрудничества в политической, торгово-экономической, транспортно-коммуникационной, культурно-гуманитарной и других областях, обменяться мнениями по актуальным региональным и международным вопросам.
По итогам переговоров предполагается принять Совместное заявление глав двух государств, подписать ряд узбекско-туркменских документов, направленных на поступательное развитие взаимовыгодных связей в экономической, транспортной, таможенной, туристической и научно-технической сферах, а также в области здравоохранения и спорта.