Xalqaro sertifikat topshirildi
2019 yil dekabr oyida "Cert International" xalqaro sertifikatlash tashkiloti qo'mita tizimidagi "Avtomobil yo'llari ilmiy-tadqiqot instituti" unitar korxonasiga xalqaro sertifikat topshirdi.
Gap shundaki, diagnostika, yo'lning pasporti, avtomobil yo'llarini loyihalash, yo'l infratuzilmasi va avtomobil yo'llar kadastrini yaratish va yuritish, shuningdek, ma'lumotlar bankini shakllantirish, umumiy foydalanuvdagi avtomobil yo'llari uchun normativ hujjatlarni ishlab chiqish va sohaga tadbiq qilish, laboratoriya sinovlari, yo'l qurilishi materiallari va yo'l qurilishi sifatini nazorat qilish sohalariga oid O'zDSt ISO 9001:2015 milliy standarti va ISO 9001:2015 xalqaro standartiga mosligi bo'yicha muvofiqlik sertifikatlarini topshirildi.

Вручен международный сертификат
В декабре 2019 года орган по сертификации "CertInternational" вручил УП "Автодорожный научно-исследовательский институт" международные сертификаты.
Настоящие сертификаты соответствия национальному стандарту O'z DSt ISO 9001:2015, также международному стандарту ISO 9001:2015 вручены вручены институту в областях: диагностики, паспортизации, проектирования, создания и ведения кадастра автомобильных дорог и дорожной инфраструктуры, формирования информационного банка, проведения научно-исследовательской работы, разработки и реализации нормативных документов в сфере дорожной отрасли, а также для проведения лабораторных испытаний дорожно-строительных материалов и контроля качества строительства автомобильных дорог.