Yaponiya Bosh vazirining O'zbekistonga tashrifiga doir
O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Islom Karimovning taklifiga binoan Yaponiya Bosh vaziri Shindzo Abe 2015-yil 24-26-oktabr kunlari rasmiy tashrif bilan mamlakatimizda bo'ladi.
Oliy darajadagi uchrashuv va muzokaralar chog'ida O'zbekiston va Yaponiya hamkorligini yanada rivojlantirishga oid keng ko'lamli masalalarni, mintaqaviy va xalqaro siyosatga doir dolzarb muammolarni muhokama qilish rejalashtirilgan.
Tashrif yakunlari bo'yicha tomonlarning Qo'shma bayonoti qabul qilinishi, savdo-iqtisodiy, investitsiyaviy, moliyaviy-texnikaviy va madaniy-gumanitar sohalardagi hamkorlikni yanada rivojlantirishga qaratilgan hukumatlararo, idoralararo va boshqa ko'plab hujjatlar imzolanishi mo'ljallangan.

О визите в Узбекистан Премьер-министра Японии
По приглашению Президента Республики Узбекистан Ислама Каримова 24-26 октября 2015 года в нашей стране с официальным визитом будет находиться Премьер-министр Японии Шиндзо Абэ.
В ходе встречи и переговоров на высшем уровне планируется обсудить широкий круг вопросов узбекско-японской повестки дня, актуальные проблемы региональной и международной политики.
По итогам визита стороны предполагают принять Совместное заявление, подписать весомый пакет межправительственных, межведомственных и других документов, направленных на дальнейшее углубление сотрудничества в торгово-экономической, инвестиционной, финансово-технической и культурно-гуманитарной областях.